«Вбивча» медицина «руських» республік

28 октября 2019, 14:35
Владелец страницы
Критик
0
1178

На підконтрольних Російській Федерації «ДНР/ЛНР» спостерігається критичний стан медичної сфери.

За даними республіканського центру зайнятості «ДНР» у медичних установах «ДНР» 810 вакантних посад, у т.ч. 430 посад лікарів та 380 - медсестер. На даний час чітко спостерігається тенденція, що окупаційна влада проводить цільові заходи з витіснення з внутрішнього фармацевтичного ринку українських медикаментів
(які здебільшого ввозяться незаконно) взамін постачання їх російських низькоякісних аналогів (про неефективність російських препаратів неофіційно систематично вказують лікарі медичних установ своїм пацієнтам, рекомендуючи для купівлі українські препарати або їх іноземні аналоги). Медикаменти іноземного виробництва майже відсутні, що примушує жителів ТОТ виїжджати та закуповувати більш якісні медикаменти на підконтрольні території України. Більш того, медичні заклади незабезпечені ліками першої необхідності і пацієнти вимушені їх закуповувати за власні кошти.
Переважна більшість вузькоспеціалізованих медичних фахівців виїхали в Україну, РФ або перейшли працювати з комунальних лікувальних закладів у приватні структури. Незначна кількість медиків, які залишилися в медичних закладах отримують заробітну плату в розмірі близько 3,5-5 тис. рос. рублів, що є однією з найнижчих на тимчасово окупованих територіях. Намагання представників окупаційної влади заповнити медичні вакансії шляхом надання молодим лікарям кинутих квартир та кімнат в гуртожитках не призвели до очікуваного ефекту через їх незадовільний технічний стан та відсутність у бюджеті необхідних для їх ремонту коштів. Тому часто розглядається питання щодо примусового залучення медичних фахівців приватних клінік до відпрацювання кількох трудових змін протягом тижня у республіканських медичних закладах. Стан надання медичної допомоги настільки жахливий, що непоодинокими є випадки самогубства. Як наприклад, ум. Кадіївка доведений до відчаю відсутністю адекватної медичної допомоги онкохворий чоловік покінчив життя самогубством, підірвавши себе гранатою. Також, медична галузь стикається ще й з різким дефіцитом вакцин проти кору та сказу. В той же час, керівництво т.зв. Державної освітньої організації вищої професійної освіти «Донецький національний медичний університет ім. М. Горького» пообіцяло своїм студентам видати дипломи за зразком медичного ВНЗ м. Санкт-Петербург Російської Федерації, який не зареєстрований в базах освітніх закладів РФ, а відповідно і не є акредитованим. Вказана ситуація призвела до виникнення соціальної напруги, насамперед з боку батьків студентів, які невдоволені статусом дипломів і подальшим працевлаштуванням своїх дітей. Студенти інших навчальних закладів «ЛНР» після закінчення навчання отримують дипломи про здобуття освіти, які не визнаються в Україні, країнах і Європи та РФ. Зазначене змушує студентів переводитись у навчальні заклади України або РФ для отримання загальновизнаних документів про отримання освіти. Тому наврядчи ситуація в медичній сфері на ТОТ Донецької та Луганської областей покращиться у найближчий час за діючої «влади» квазіреспублік!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: медицина,Украина-Россия,ДНР
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.