СБУ локалізувала чергову злочинну групу рейдерів

13 сентября 2019, 10:37
0
63

Останнім часом діяльність СБ України акцентована на протидії суттєвому зростанню в Україні спроб рейдерських захоплень.

Через законодавче спрощення системи реєстрації майнових прав організатори шахрайських оборудок та підконтрольні їм виконавці отримують доступ до Держреєстру речових прав та з використанням завідомо підроблених документів незаконно відчуждують земельні ділянки, об'єкти нерухомості та корпоративні права.

Співробітниками ДКІБ СБУ спільно зі слідчими ГУ НП в Київській області припинено шахрайські оборудки групи державних реєстраторів та посадових осіб Мінюсту. Правоохоронці задокументували більш, ніж 200 незаконних реєстраційних дій з перереєстрації земельних ділянок на території Київської області. Встановлено, що для рейдерської діяльності зловмисниками було створено фіктивне реєстраційне підприємство «Путрівське» на території Васильківського району Київської області. Проте фактично реєстраційні дії вчинялись за різними адресами у м. Києві.

Злочинна схема рейдерського заволодіння нерухомістю передбачала внесення державними реєстраторами фіктивного реєстраційного підприємства недостовірних відомостей до Державних Реєстрів. Зокрема, організатори і безпосередні виконавці злочинів без згоди власників відчужували земельні ділянки, об’єкти нерухомості та корпоративні права, використовуючи незаконно отримані ключі доступу з ЕЦП до Державних Реєстрів.

Зловмисники активно використовували фіктивні рішення судів, підроблені документи, печатки, бланки та штампи підприємств, установ, організацій різних форм власності та судів. Незаконне захоплення чужого майна здійснювалось як в інтересах третіх осіб, так і на користь учасників злочинної групи. Усвідомлюючи неминучість свого викриття, організатори рейдерських захоплень періодично знищували реєстраційні справи та розпочали процес ліквідації КП «Путрівське».

У ході документування злочинної діяльності отримано вичерпні докази численних шахрайських оборудок. Основним фігурантам справи повідомлено про підозру у вчиненні низки злочинів, зокрема, передбачених ч. 1 ст. 366 та ч. 3 ст. 365-2 КК України. Наразі проводяться експертні дослідження зі встановлення загальної суми шкоди, спричиненої злочинними діями, та вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадаємо, що протягом останніх місяців це вже четвертий випадок викриття та припинення Службою безпеки України незаконних реєстраційних дій для заволодіння об’єктами нерухомості. Зокрема, 04.06.2019 р. співробітники СБУ та ДБР викрили протиправну діяльність групи осіб, які організували рейдерське захоплення майна та майнових прав власника гранітних кар’єрів у Житомирській та Полтавській областях на суму майже 230 мільйонів гривень. Для здійснення рейдерського захоплення учасники угруповання залучили посадовця Державної служби геології та надр України, а також інших посадових осіб контролюючих та правоохоронних органів.

13.08.2019 р. співробітники Служби спільно з прокуратурою Донецької області припинили протиправну діяльність групи державних реєстраторів, колишніх працівників державної архітектурно-будівельної інспекції та посадових осіб органів юстиції Одеської області, які використовуючи незаконно отримані ключі доступу до Державних реєстрів здійснювали рейдерські захоплення нерухомого майна на всій території України, у тому числі в Донецькій, Луганській областях і ТОТ АР Крим.

11.09.2019 р. співробітниками Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ спільно з працівниками Київської місцевої прокуратури № 7 блокувано у столиці рейдерське захоплення нерухомості загальною вартістю майже 25 мільйонів доларів США. До оборудки причетні державні реєстратори одного з київських комунальних підприємств, акредитованих у сфері держреєстрації.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: СБУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.