Україна втрачає Дніпро і перетворюється на Гаїті

14 августа 2019, 10:14
Редактор
0
1660
Україна втрачає Дніпро і перетворюється на Гаїті

Україна з нетерпінням чекає початку роботи оновленої Верховної Ради. Парламенту доведеться прийняти безліч найважливіших законів, щоб запустити економіку країни. Але сьогодні в Україні економіка міцно

На думку багатьох вчених, Дніпро, головна річка України, сьогодні фактично перетворилася на каскад озер з майже стоячою і квітучою водою. Якщо нічого не міняти, то через 60 років ми втратимо свою водну артерію. Окрема проблема-деградація чорноземів і використання заборонених в Європі агрохімікатів. Масштаб цієї біди навіть важко оцінити, тому що з-за лобіювання найбільших агрохолдингів дослідження в цій сфері практично не фінансуються. Майже повна відсутність переробки відходів і надзвичайно слабка відповідальність за забруднення навколишнього середовища може перетворити українців в націю онкохворих.
Щоб не перетворитися в покриту сміттям пустелю, з якої втекли всі, здатні втекти, а інші страждають від злиднів і страшних хвороб, заходи треба приймати дуже швидко. Запас міцності нашої природи добігає кінця. Отже, які ж закони потрібно приймати негайно.
Закон про обмеження використання фосфатів
Він лежить у Верховній Раді з 2013 року. Тим часом Дніпро з кожним роком стає все зеленішим від синьо-зелених водоростей, для яких фосфати живильне середовище. У багатьох розвинених країнах виробництво порошку з фосфатами заборонено. І обладнання, яке для цього використовували, перевезли в Україну. Великі корпорації та малі підприємства скупили ці машини за безцінь і виробляють миючі засоби, які отруюють наші річки.
В СРСР не було такої кількості побутової хімії. І наші очисні споруди, які з тих пір практично не модернізувалися, не справляються з новою навантаженням. Ми скидаємо в Дніпро не дуже хорошу воду і потім з нього ж наповнюємо водопроводи. На який стан води в кранах і здоров'я населення ми можемо розраховувати?
Заборону на використання фосфатів дозволить поліпшити стан Дніпра і значно знизити його цвітіння. А також поліпшить якість води в наших кранах. Навіть якщо ви її не п'єте, а використовуєте тільки для технічних потреб, шкідливі речовини можуть потрапляти в організм і через шкіру.
Каскад водосховищ, зарегульованість річки і бурхливий розвиток в ній рослинності призводить до застою води, створюючи на місці Дніпра систему озер, які перетворюються в болота, заиливанию і зникнення малих річок. За прогнозами вчених, якщо нічого не міняти, через 60 років Дніпро зникне.
Закон про використання пестицидів і агрохімікатів
Сьогодні в Україні агрохімія використовується абсолютно безконтрольно. Постанова Кабінету Міністрів дозволяє в експериментальному режимі завозити все що завгодно. У тому числі речовини, від яких Європа відмовилася через їх доведену канцерогенність в 2015-2016 рр. більша частина цієї хімії поїхала в Україну. Використання такого роду пестицидів вбиває все живе і поступово робить землю мертвою.
Але і це ще не все. Дощі змивають ці речовини в річки, які несуть їх в моря. Вже сьогодні Чорне море біля турецького берега набагато чистіше, ніж в українського. Течії несуть нашу бруд до сусідів. І не виключено, що незабаром Україна почне відчувати на собі їх санкції, що, зрозуміло, не зробить нашу країну сильніше і багатше.
Достатнє фінансування ДСНС
Ще одне важливе питання, яке може вирішувати система моніторингу: усунення надзвичайної ситуації. Якщо стався викид в Дніпро якийсь гидоти з підприємства або вилилася солярка з затонулої баржі (що трапляється практично щорічно), важливо, щоб рятувальники якомога швидше ліквідували результати цього ПП. Сьогодні про такі неприємності в ДСНС дізнаються мало не зі ЗМІ. Втім, все одно у цієї служби немає ресурсів на усунення техногенних катастроф.
Це далеко не повний перелік першочергових екологічних новацій. Але прийняття хоча б цих документів дозволить перемкнути стрілку і повернути поїзд України в сторону від прірви, в яку він зараз летить. Якщо ми перетворимо свою землю в покриту відходами пустелю, а Дніпро – у смердюче болото, буде неважливо, якою мовою розмовляє хворе і злиденне населення цієї території. Крім того, не варто забувати, що навряд чи нашим успішним сусідам сподобається жити біля небезпечної купи сміття, з якої, в повітря, землю і воду потрапляє отрута. Сьогодні пильна увага до проблем навколишнього середовища-абсолютно необхідна умова для порятунку України і збереження її як держави.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Україна,Європа,Дніпро,Українська Верховна Рада
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.