Тепер для українських студентів у Польщі правила для подачі на візу змінено

11 августа 2019, 21:31
Владелец страницы
Журналист
0
331
Тепер для українських студентів у Польщі правила для подачі на візу змінено
Fot. Lukasz Unterschuetz / Trojmiasto.pl

Найбільш важливими змінами можна назвати відміну «зеленого коридору», 3,5 тисячі доларів на рахунку + кредитний ліміт і час розгляду заяви від 30 до 60 днів.

Літо для українських студентів в РП майже завжди однакове: значна частина залишається на 1-2 місяці підзаробитися, щоб під кінець канікул приїхати на Батьківщину зі злотим в кишені; інші одразу після закінчення навчального року їдуть додому; деякі вирушають далі на Захід або ще щось – усіх їх об'єднує одне. Що? Віза. Оформлення так званої Карти Побиту (посвідка (вид) на проживання) або інших документів для легального перебування – це справа довга, дорога й нудна, тому більшість студентів обирає, як і вперше, стару й добру Національну візу типу D. Найкращим періодом для її оформлення прийнято вважати кінець серпня-початок вересня, бо ж навчальний рік у «ІІІ Речі Посполитій» починається в жовтні. Але тепер, очевидно, ця традиція порушена.

Щороку кількість українців, що виїжджає за кордон зростає. 

За даними МВФ близько 7 млн. громадян України зараз знаходяться у міграційному процесі. Основна маса емігрантів прямує до Польщі – це приблизно 1 млн. 270 тис. осіб, з них близько 40% тих, кому від 18 до 24 років. Теж варто відмітити, що за останні три роки зросла й кількість наших студентів у сусідній країні – зараз їх майже 36 000 осіб. До чого ці цифри? Це коротеньке «інтро» допоможе нам розібратися, чому ті сумнозвісні правила було змінено, проте спочатку обговорімо ці зміни. 

Тож, раніше стандартний набір документів на Національну візу до Республіки Польща виглядав отак:  

 • Анкета для отримання візи
 • Медичне страхування
 • Свідоцтво від університету про зарахування чи переведення на наступний н.р.
 • Внутрішній та закордонний паспорти
 • Фотки
 • Квитанції про оплату навчання та страхування
Іноді студентів просили показати леґітку (студентський квиток), договір оренди помешкання, свідоцтво про народження, різні копії тощо.

То що ж змінилося?
У зв'язку із вступом у силу поправок до Закону Польщі про іноземців, до вищезгаданого пакету додались:
 • Виписка з банку про наявність 7000 злотих (по 700 зл на кожен місяць проживання) + виписка про наявність кредитного ліміту у розмірі 10 000 грн
 • Договір оренди, котрий мусить бути підписаний на рік
 • Оплату навчання має бути здійснено за повний рік (хоча польські виші дозволяють її розбити на семестри чи навіть місяці)
 • Запрошення від університету як доповнення до раніше згаданого Свідоцтва
І як «приємні» бонуси – всі документи мають бути англійською або польською та відміна «зеленого коридору» для студентів.

Що такі зміни означають? 
А те, що віднині студенти (чи їхні батьки) мусять одразу приготувати кругленьку суму, яку раніше заробляли та витрачали впродовж цілого року. Однак, на жаль, не всі можуть собі дозволити подібне.

Які ще зміни чекають на студентів Республіки Польща? 
Від 1 серпня 2019 року вступив у силу Закон про відміну сплати прибуткового податку для осіб віком до 26 років. Цей закон стосується усіх молодих людей, що офіційно працевлаштовані у польського роботодавця, в тому числі й українців, незалежно від цілі перебування – праця чи навчання.

Наші студенти зможуть не тільки користуватися знижками на транспорт, але й отримають «вольне» від сплати податку. Таким чином, статус студента РП став ще вигіднішим. А до впровадження попередньо згаданих змін, набути цей статус було досить не складно, адже приватних вишів, з якими можна домовитися у сусідній країні теж немало. То що ж можна, маючи польський студак?

 • Знаходитися на території РП 360 днів
 • Перебувати на території інших країн Шенгену до 3 місяців/півроку
 • Платити половину вартості квитка на громадський транспорт
 • Користуватися студентськими програмами лояльності у різних закладах
 • Працювати, не сплачуючи податок
Чи вигідно це польскому урядові? 
Не думаю. Адже в такий спосіб на польський ринок праці пробираються українські заробітчани під виглядом студентів. До того ж завдяки таким схемам, у галузі польської освіти розвивається корупція, а сам її рівень знижується. На мою думку, зміни щодо отримання візи для студентів мусять відсіяти, так званих, неплатоспроможних студентів, які їдуть до Польщі заробити (не сплачуючи податки, звичайно). Враховуючи попередню статистику, а саме 40% у віці 18-24 р., бажання польської влади відділити студентство від заробітчанства є зрозумілим.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Польша,студенты,Польща,заробитчане,виза в Польшу,студенти,украинские студенты,заробітчани,віза
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.