Розпродаж українських земель

19 июня 2019, 09:53
Владелец страницы
журналіст
0
34
Розпродаж українських земель

В черговий раз піднялася тема продажу землі. Глава президентської партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив про намір влади зняти мораторій на продаж землі сільгосппризначення.

Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту «Країни». Разумков згадав про можливе відкриття ринку земель с / г призначення вже протягом року.
Розмови про те, щоб почати продавати, в тому числі й іноземцям, землю України, йдуть вже досить давно. Втім, не варто думати, що тільки європейські або американські компанії безпосередньо будуть скуповувати сільгоспугіддя в країні. Подібну можливість вже досить довго чекають і українські олігархи (хто сказав, що вони бажають скуповувати «за копійки» тільки заводи?).
Чи є за що боротися? В цілому, так. Як сказав один політолог, "земля - ​​це те національне багатство народу України, яке ще в повній мірі не встигли розікрасти українські олігархи. Відкриття ринку земель в тих умовах, в яких перебуває держава, буде означати розбазарювання такого ресурсу".
Нагадаю, що так зване розпаювання основної маси земель українських колгоспів сталося в 2000-і роки. У підсумку приблизно 7 млн ​​українців отримали в приватну власність в цілому близько 29 млн гектарів колишньої колгоспної землі. Територія чимала, тому інтерес до ідеї її придбання став рости з кожним днем.
Однак у 2002 році законодавці, побоюючись масового скуповування паїв спекулянтами за викидними цінами, ввели заборону на продаж землі, яка розцінюється як придатна для сільськогосподарського призначення. Такий мораторій продовжувався до 1 січня 2019 року. Тепер же заборона під загрозою скасування. Великі чи це гроші? В останні роки с / г сектор створює більше 10% ВВП і становить понад 40% експорту країни. Якщо отримати хоча б половину цих активів, то мова йде про великий заробіток.
Хто хоче початку розпродажу найбільше?
Примітно, що найбільше завзяття проявляють навіть не стільки українські олігархи, скільки різні прозахідні міжнародні організації. Можна довго сперечатися про те, чи буде Володимир Зеленський «спусковим гачком» чи ні, але потрібно визнати один факт. У влади вже майже не залишається вибору і неважливо, хто зараз президент.
На Україну тисне Європейський суд з прав людини, який прямим текстом (в грудні минулого року) наказав Києву почати торгівлю землею, інакше піде покарання. Міжнародний валютний фонд, як завжди шантажує тим, що якщо Україна не зробить, що їй «радять», не отримає чергового кредиту. Навіть Всесвітній банк 30 травня висунув ці вимоги.
Подобається це чи ні, але країні доводиться їхати «по прокладеній колії», яку так старанно виклав Петро Порошенко, зробивши Україну практично заручником різних правових, політичних і фінансових прозахідних організацій.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Україна,Петр Порошенко,Володимир Зеленський
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.