Нові герої нашого часу. «Порученець за усіх» Олександр Порхун

13 июня 2019, 17:02
0
111
Нові герої нашого часу. «Порученець за усіх» Олександр Порхун

Ще один Герой України – Олександр Порхун, який був удостоєний найвищої державної нагороди, може найближчим часом стати черговим розчаруванням для українців

Напередодні виборів до парламенту українці вкотре стикнулись із дилемою – за кого віддати свій голос. З одного боку, у списках «нових людей» або 95 квартал, в перемішку із «чесними» керівниками і журналістами «1+1» та шоуменами різного пошибу, з іншого – активісти-правдолюби, в перемішку із розкрученими медіа-персонами з числа нібито командирів добровольчих батальйонів та окремих підрозділів ЗСУ. Саме так, - медійно розкручених, а не реальних бійців, які нецікаві політикам, оскільки їх прізвища і справжні подвиги електорально не продаються.

Для розуміння, що таке – медійно розкручений «герой», варто лише пригадати 2014 рік і «бойового» Семена Семенченка/Насіння. Спочатку таємна маска на центральних телеканалах, потім «герой» у прямому ефірі показує усім «чесне» обличчя, потім – у списку однієї з парламентських партій, потім гучні викриття щодо участі «героя» у незаконних оборудках в Криму, згодом – один з очільників «Міхо-майдану» на Грушевського. Де зараз нардеп Семенченко? Пропав з радарів, мовчить і в телевізорі не показують. Більш сумний приклад - Надія Савченко, номер 1 у списку «Батьківщини», згодом – герой України, згодом – терорист №1 в Україні і ув’язнена «режимом Порошенка». Але то були найбільш красномовні приклади.

Натомість, нові герої нашого часу активно з’являються як у медіа, так і в політичному середовищі. Ще один Герой України – Олександр Порхун, який був удостоєний найвищої державної нагороди, може найближчим часом стати черговим розчаруванням для українців, оскільки усе далеко не так просто, як видається на перший погляд.

Трохи історії. Екс-командир 13-го батальйону 95-ї бригади Порхун, за даними Вікіпедії, брав участь у визволенні Словʼянська, Краматорська, учасник боїв за Савур-Могилу і ДАП, під час ротації воює з бюрократією – у кабінетах відстоює права сімей, чиї рідні полягли в АТО. Усе благородно і українці шанують своїх героїв. Саме за Савур-Могилу Порхун був удостоєний звання Герой України, отримав нагороду з рук Порошенка, став його довіреною особою на президентських виборах. Перспективи відкрились далекосяжні.

Однак, уже ще у листопаді 2017 року Порхун потрапляє на шпальти ЗМІ через гучний скандал навколо розкрадання коштів Міністерста оборони заступником міністра оборони Ігорем Павловським через прокладку «Трейд Комодіті». Саме 9 листопада 2017 року суд змінив запобіжний захід Павловському на особисте зобов’язання. Гарантом виступив саме Герой України Олександр Порхун та його товариш Ігор Герасименко.

Нагадаємо, що Павловський був затриманий 11 жовтня 2017 року детективами НАБУ за підозрою в розкраданні коштів державного бюджету. Згідно з фабулою кримінального провадження, високопосадовець примудрився розікрасти державні кошти в сумі понад 149 млн. грн. під час закупівлі палива для потреб Збройних Сил України в компанії «Трейд Комодіті».

Знаково, що за корупціонера Павловського також намагався вступитись ще один скандально відомий персонаж, який фактично став ключовою причиною поразки Порошенка на виборах, Олег Гладковський, на той час заступник секретаря РНБОУ. Саме той Гладковський (до 2014 року – Олег Свинарчук), через якого виник «свинарчук-гейт», що спричинило різке падіння рейтингів ПАПа. Гладковському в ході згаданого судового засідання у взятті на поруки було відмовлено, натомість, Павловський був випущений на волю під особисту поруку Порхуна і Герасименка.Ці та інші факти тісної взаємодії Порхуна і Павловського стали приводом для подальшого розслідування відомого журналіста Володимира Бойка, оприлюдненого в інтернеті (http://resonance.ua/u-ministerstvi-oboroni-vse-zaibis/), у ході якого з’ясувалось, що Герой України Порхун є лише «весільним» підполковником, якого разом з майором Герасименком керівники Міністерства оборони використовують для прикриття скандальних корупційних оборудок.

Як видно із матеріалів розслідування Бойка, фактично одразу ж після удостоєння звання «Герой України», Олександр Порхун у 2017 році звільняється із військової служби і розпочинає активну громадську і комерційну діяльність. Саме після звільнення з-під варти Павловського на поруки Порхуна, прізвище останнього було використано для реєстрації громадської організації із гучною назвою «Асоціація ветеранів та учасників бойових дій «Купол». Однак, ні до яких ветеранів чи учасників бойових дій цей «Купол» відношення не має, натомість лише слугує «прокладкою» між Міноборони та скандально відомим ТОВ «Ібіс», що уславилось багатомільйонними подарунками у вигляді зброї для керівників Міністерства внутрішніх справ України й Міністерства оборони України, а зараз за допомогою все того ж Павловського, захопило базу олімпійської та паралімпійської підготовки зі стрілецьких видів спорту, яку своїм коштом обладнало й довгі роки утримувало на території військового містечка в Броварах ТОВ «Сапсан-спорт».

Окрім «Купола», Порхун уже в березні 2018 року реєструє ще дві структури, у яких є керівником і засновником, а саме – «ПП КЛІМАТ-ГРУП» (торгівля спеціалізованими електротоварами, статутний капітал – 200 гривень) та громадську організацію стрілецько-спортивного клубу «Купол» (керівником виступає Рябченко Олег Володимирович, скандально відома особистість саме в частині діяльності ТОВ «Ібіс»).

Саме новозареєстрованій громадській організації Олександра Порхуна «Купол» було віддано в аренду колишню базу «Сапсан». Якщо коротко, то одразу ж через 3 місяці після реєстрації «Купола», Міноборони, з ініціативи Павловського, відмовилось продовжувати договір оренди з ТОВ «Сапсан-Спорт» й 2,98га землі та 18 об’єктів військового майна на території військового містечка №201 (вул. Броварської сотні, 29 у м.Бровари Київської області) були передані від Київського квартирного-експлуатаційного управління громадській організації «Купол», як тут же ж передала все це майно та територію ТОВ «Ібіс».

Передісторія цієї оборудки доволі цікава, але є доволі звичним явищем для України. У травні 2017 року закінчувався черговий договір оренди, укладений Київський квартирно-екплуатаційним управлінням з ТОВ «Сапсан-Спорт», згідно з я яким ТОВ «Сапсан-Спорт» ще із 1999 року орендувало частину військового містечка в Броварах, де обладнало стрілецьку базу для спортсменів і де регулярно проводились чемпіонати та Кубки України зі стрілецьких видів спорту, а також тренувались добровольчі батальйони, спецпідрозділи Національної поліції.

Ідея афери полягала в тому, що Павловський відмовиться продовжувати договір оренди й передасть обладнану ТОВ «Сапсан-Спорт» базу олімпійської та паралімпійської підготовки зі стрілецьких видів спорту ТОВ «Ібіс» для комерційного використання – без проведення конкурсу й будь-яких правових підстав. А з тим, щоби максимально убезпечити себе від цікавості з боку детективів НАБУ, базу вирішили передавати не напряму, а через «прокладку» – спеціально для цього зареєстровану псевдо-громадську організацію з красивою назвою (по суті – через фіктивну фірму). Таким чином Міноборони не матиме прямого зв’язку з ТОВ «Ібіс», яке виступить суборендатором, окрім того, можна буде пояснити низьку орендну плату та відсутність конкурсу – мовляв, нерухомість передали в користування не якимсь комерсантам, а героям АТО, що захистили країну ціною свого життя, для проведення громадської роботи з допризовниками.

Як видно із раніше опублікованих журналістських розслідувань, оскільки військове майно формально здано в оренду неприбутковій організації «Купол», яка не є платником податків, а фактично використовується ТОВ «Ібіс», то немає ніякої потреби обліковувати дохід від комерційних стрільб і сплачувати податки. Нескладно порахувати на підставі кількості місць для стрільби та оголошених ТОВ «Ібіс» цін, що за 8 годин колишня спортивна база приносить 125 тис. грн. доходу.

Фактично, Олександр Порхун, який виступив поручителем при обранні запобіжного заходу заступникові міністра оборони Ігорю Павловського, є засновником фіктивної фірми, а його псевдо-громадська організація «Купол», якій Павловській здав в оренду спортивно-стрілецький комплекс, облаштований ТОВ «Сапсан-Спорт», не займається ніякою діяльністю.

Натомість на території військового містечка №201 хазяйнує виключно ТОВ «Ібіс», яке проводить тут розважальні стрілецькі заходи під назвою «Ibis Glock Cup», на веб-сайті громадської організації «Купол» публікується виключно реклама продукції та послуг компанії «Ібіс», а сам Порхун лише проголошує промови під час відкриття комерційних заходів на території військового містечка №201 та усіляко рекламує ТОВ «Ібіс» у ході їх проведення.

Ще цікавий і знаковий факт. Попри активний порятунок з-під варти Павловського, у грудні 2018 року Герой України Олександр Порхун, разом із згадуваним вище Ігорем Герасименком і групою нардепів, взяли на поруки колишнього виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана, якого підозрюють у незаконному збагаченні. Ця інформація стала відома від співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Такий собі бізнес на поруках. САП і НАБУ заарештовують корупціонерів, а Порхун і компанія їх беруть на поруки.

Таким чином, новоспечений Герой України Порхун, полишивши військову службу нібито за станом здоров’я, виступив не тільки засновником ряду структур-прокладок для оборудок МО України, а й «порученцем» заарештованих корупціонерів. Все ж таки, звання «Герой України» відкриває чимало дверей і шанується в Україні. От тільки шанується воно простими громадянами, а, по факту, використовується нечистими на руку «героями» для лобіювання власних інтересів. Свого роду, карт-бланш на беззаконня. Та й питання участі саме Порхуна у боях за Савур-Могилу уже неодноразово ставились під сумнів безпосередніми учасниками бойових дій на Сході саме у період літа-осені 2014-го. Дивний якийсь герой у нас. Його, начебто, не бачили там. А він там був.

Читачі запитають, - а до чого тут політика і Порхун. Ну, бізнес, цілком закономірний для України, де є бюджет і держструктура, відповідно - фірма «прокладка» і «криша». Усе було б добре, якби не одне «але». Як стало відомо напередодні, Олександр Порхун, за прикладом своїх героїчних попередників Семенченка і Савченко, зібрався у велику політику. Можливо, у списку однієї з партій, якщо візьмуть, а можливо – по мажоритарці. Скоро про цей факт стане достеменно відомо. Тоді й побачимо, що розповідатиме «герой-порученець» про свою громадську діяльність і боротьбу з корупцією. Ну і про всі інші «заслуги». Як там у «класика гумору», – кінець епохи брехні та зубожіння ? Ню-ню…

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: корупція,Герой України,Павловський,Продан,парламентські вибори,Міністерство оборони
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.