Два тижні на перезавантаження СБУ

5 июня 2019, 10:19
Владелец страницы
журналіст
0
110
Два тижні на перезавантаження СБУ
Іван Баканов

Президент України Володимир Зеленський дав два тижні першому заступнику голови СБУ Івану Баканову на перезавантаження СБУ і перші результати в боротьбі з контрабандою.

Президент України Володимир Зеленський дав два тижні першому заступнику голови СБУ Івану Баканову на перезавантаження СБУ і перші результати в боротьбі з контрабандою. На думку Зеленського, працівники СБУ повинні довести, що вони не тільки фахівці, але й порядні люди, тому важливо, щоб вони працювали на Україну, незалежно від прізвища президента.

Враховуючи, що з 2016 року СБУ безрезультатно намагаються реформувати, завдання практично нездійсненне.

У 2017 році керівник Консультативної місії Євросоюзу (КМЄС) Кястутіс Ланчинскас зазначав, що зобов'язання, які взяла на себе Україна в частині реформування СБУ, не виконуються.
https://tsn.ua/ukrayina/golova-doradchoyi-misiyi-yes-v-ukrayini-korupciyni-spravi-zupinyayutsya-v-sudah-967177.html

У 2019 році К. Ланчінскас також вказав на невиконання Україною зобов'язань.
https://www.eurointegration.com.ua/interview/2019/05/28/7096659/

Ще у 2016 році за ініціативи Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України створено групу з міжнародних та українських експертів, яка розробила концепцію реформи СБУ. Робоча група запропонувала три питання для реформування: демілітаризація, парламентський і громадський контроль, відмова від правоохоронних функцій спецслужби, розслідування злочинів, як-то економічних та корупційних. Було розроблено дев'ять варіантів концепції реформування служби, але жодну українську владу так і не затвердили. Хоча Порошенко неодноразово обіцяв це зробити.

Зеленський продемонстрував наявність політичної волі реформувати СБУ, призначивши першим заступником голови Івана Баканова. Однак знайде останній мотивованих співробітників, щоб домогтися успіху в такі стислі терміни, нехай навіть в одному питанні? Ті, хто роками наживалися на контрабандних схемах, про які неодноразово писав журналіст Олександр Дубинський, так просто здаватися не мають наміру.
https://www.facebook.com/dubinsky.pro/

І мова йде не тільки про співробітників служби, а й про нардепів від БПП. Так що одними перестановками в службі проблему контрабанди не вирішити, а побороти Порошенка в закулісній боротьбі Зеленському не вистачить політичної сили. Тому когось голосно посадять, але ситуацію це не змінить.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,СБУ,контрабанда,борьба
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.