Чи загрожує Україні дефолт?

30 мая 2019, 11:01
Владелец страницы
журналіст
0
38
Чи загрожує Україні дефолт?

На Банковій давно росте невдоволення з приводу умов, які висувають країні МВФ та інші західні кредитори, включаючи Світовий банк і Єврокомісію.

Виконання умов МВФ призвело до зростання бідності в країні. За межею бідності (з доходами нижче фактичного прожиткового мінімуму - 3233 гривні) знаходяться 31,7% населення, тобто понад 12 млн осіб. Показники економічного зростання також не радують - менше 3%. Щоб якось переламати ситуацію, необхідні рішучі дії.

Відмова від програми допомоги МВФ, що фактично означає оголошення дефолту за зовнішнім боргом, один із сценаріїв, обговорюваних у високих кабінетах на Банковій. Оскільки кожен новий транш МВФ практично повністю йде на погашення і обслуговування попередніх позик, то і відмовлятися від співпраці з МВФ немає необхідності. Досить не виконати вимоги Фонду в частині реформ і боротьби з корупцією, наприклад, не ухвалювати рішення про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. І МВФ сам відмовиться від програми допомоги Україні, а владі - як завжди ні при чому.

Вихід з ситуації, коли продовження виконання угод з МВФ невигідно, а неотримання чергового траншу в 1,3 млрд доларів смертельно для економіки, не може бути простим. Однак, розглядати банкрутство підприємств, скорочення робочих місць, заморожування пенсій і зарплат, як один з можливих варіантів розвитку країни - безвідповідально. А вже сумніватися в тому, чий гаманець схудне сильніше, не доводиться.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: дефолт,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.