Розвідка і підтримка – цілі ВМС США в Чорному морі

20 мая 2019, 11:28
Владелец страницы
журналіст
0
25
Розвідка і підтримка – цілі ВМС США в Чорному морі

Бойові кораблі США з 2014 року регулярно відвідують Чорне море і Україну, незважаючи на географічну віддаленість від основних баз в регіоні

За ситуацію в Середземному і Чорному морях відповідає Шостий оперативний флот Сполучених Штатів зі штабом в Неаполі. Есмінці ВМС США типу "Арлі Берк", оснащені заатмосферними перехоплювачами SM-3 системи американської ПРО і ракетами "Томагавк", практично безперервно знаходяться в акваторії Чорного моря, не кажучи про кораблі класом нижче.

Широко розрекламоване рік тому Пентагоном додаткове збільшення своєї присутності в Чорному морі з метою протидії російському «нарощування військово-морського флоту» обмежена конвенцією Монтре, яка визначає не тільки термін перебування кораблів третіх країн, але і чисельність одночасної присутності в акваторії. Тому кратно збільшити ударну міць угруповання ВМС США не вдалося, але підвищити можливості по збору інформації про російські військові об'єкти в Криму за рахунок застосування сучасних кораблів американці змогли.

У центрі уваги США системи ППО, про і новітні ударні озброєння наземного і морського базування. Один есмінець ВМС США типу "Арлі Берк" в автоматичному режимі збирає інформацію про загальну тактичну обстановку в радіусі понад 200 миль від корабля. Одночасно з цим американські ВПС здійснюють розвідувальні польоти над нейтральними водами Чорного моря.

Збір розвідувальних відомостей і демонстрацію підтримки країнам країнам-партнерам і країнам-членам НАТО Пентагон подає в обгортці протистояння «російської агресії». Тому очікувати зниження градуса антиросійської риторики США не варто, навіть у контексті відбулася 14 травня зустрічі Путіна і Помпео в Сочі і перспектив відновлення російсько-американських зв'язків і контактів.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: США,Україна,Чорне море
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.