Комуналка по-новому

18 мая 2019, 10:59
Владелец страницы
журналіст
0
175
Комуналка по-новому

З 1 травня в Україні набув чинності Закон «Про житлово-комунальні послуги», що передбачає нарахування пені за несвоєчасну оплату послуг.

Тепер у разі несвоєчасної оплати комунальних платежів, споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня після граничного терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Нас чекає і нововведення в умовах оплати: якщо мешканці не створять об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), постачальникам послуг дадуть право вводити абонентську плату.

Відповідно до закону, щоб обслуговувати Багатоквартирний будинок, мешканці повинні вибрати керуючого. З новообраним керуючим потрібно буде обговорити і прописати всі вимоги мешканців, розмір оплати за послуги і правила оцінки якості його роботи.

Наступне нововведення – закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання. З 1 травня лічильником комерційного обліку вважається не квартирний, а будинковий прилад обліку. Таким чином, мешканці багатоквартирного будинку платитимуть за весь обсяг теплоенергії та води, спожитий усім будинком.

Закон також передбачає право власника квартири відмовитися від централізованого опалення і подачі гарячої води лише в тому випадку, якщо до моменту запуску закону не менше половини власників житла і нежитлових приміщень вже відмовилися від них.

Керуючись положеннями нового закону про ЖКП, Мінрегіонрозвитку розмістило у себе на сайті проект процедури відключення від централізованого опалення та подачі гарячої води. Замінити комунальний сервіс на окремий котел або бойлер в окремо взятій квартирі можна буде лише в тому разі, якщо не менше половини мешканців вже відрізали свої квартири від загальної труби. Але навіть при дотриманні вищевказаного умови, бажаючим перейти на автономне опалення і нагрів води доведеться пройти непросту процедуру.

Заявки на відключення збиратимуть місцева влада. Вони повинні розмістити на офіційному сайті повний перелік будинків, в яких вже відключені від централізованих послуг половина і більше квартир. У заяві людині потрібно буде виписати причини відключення, а також вказати альтернативи, якими той має намір замінити комунальну послугу. Комісія повинна буде дати рекомендації, як саме можна технічно реалізувати відключення, а також порадити, де і в якому обсязі збирати техумови для підготовки проектної документації. Всі витрати з розробки останньої, ляжуть на плечі ініціатора відключення. А саму процедуру повинні провести в термін до 1 жовтня і за умови, що вона не завадить подальшому постачанню інших квартир загальноміським опаленням і гарячою водою.

Таким чином, крім чергових труднощів і ускладнення життя населення, останні гроші з кишень знову йдуть в систему ЖКГ, монополій, що виробляють тепло, що постачають газ і електрику.

Так може бути на ці гроші в рази збільшаться обсяги модернізації, капітальних ремонтів мереж, котелень, обладнання?

Але як показує практика, за останні роки показники тільки падають. Очевидно, що Уряд зараз не особливо турбує становище населення, і міністри свідомо йдуть на такі кроки – треба ж якось закуповувати газ з Європи за завищеними цінами.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Україна,ЖКП
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.