Зеленський vs Рада

12 мая 2019, 11:28
Владелец страницы
журналіст
0
102
Зеленський vs Рада

Оголосили підсумки виборів тільки 30 квітня, хоча результат був відомий з точністю до десятої відсотка 21 квітня. Виходить, тягнули заради того, щоб Зеленський якомога пізніше вступив на посаду?

З підрахунком голосів першого туру, завданням непростим, Центрвиборчком, як ми пам'ятаємо, впорався всього за чотири дні. З оголошенням результатів другого туру тягнули дев'ять днів, хоча кандидатів у президенти залишилося всього двоє. Оголосили підсумки виборів тільки 30 квітня, хоча результат був відомий з точністю до десятої відсотка 21 квітня. Виходить, тягнули заради того, щоб Зеленський якомога пізніше вступив на посаду? Йдуть політичні ігри з приводу того, чи дати Зеленському можливість розпустити достроково парламент.

За законами, інавгурацію повинні провести протягом місяця після оголошення офіційних підсумків виборів, тобто офіційно очолити країну Зеленський повинен до 3 червня. Дату інавгурації призначає Верховна Рада. Правда, і думка обраного президента має враховуватися. А він наполягає на 19 травня.

Очевидно, що дата обрана не випадково. Справа в тому, що за Конституцією України парламент можна розпустити не пізніше ніж за півроку до закінчення терміну повноважень депутатів. Зробити це Зеленський зможе, тільки якщо інавгурація пройде до 27 травня.

Керівництво Ради і "пропорошенківських" фракцій планують відтягнути інавгурацію на 29-30 травня. Виправдання для затягування вже спішно шукають: ось, наприклад, на допомогу прийшов керівник Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, який заявив, що проводити інавгурацію 19 травня не можна, тому що в цей день поминають жертв політичних репресій.

З цього приводу в соцмережах іронізують: 20 травня не можна – понеділок, 21 травня – День пам'яті жертв Кавказької війни, 22 травня – день перенесення праху Шевченка, 23 травня – день вбивства Євгена Коновальця, 24 травня – день початку Уманькой різанини, і т. д.    

Зеленський же, поки, не відповідає прямо на питання: - чи буде він достроково розформовувати парламент? Але без цього кроку свою більш ніж амбітну програму він реалізувати просто не зможе. Президентської влади для цього недостатньо, а відчутної підтримки в Раді у Зеленського немає. Але вона цілком може з'явитися, якщо парламент розпустити, і обрати новий.

У обраного президента величезний кредит довіри електорату. І той величезний відсоток людей, що обрали його головою держави, цілком готовий підтримати і свіжоспечену партію Зеленського «Слуга народу». В такому випадку президентство почнеться не з довгих і болісних переговорів і торгів з усіма фракціями, а безпосередньо з реформ. У тому числі і в області боротьби з корупцією.

Чи готові нинішні обранці ризикнути своїми кріслами і погодитися на пропозицію Зеленського за датою інавгурації? Це стане відомо 14 травня, коли відбудеться голосування в Раді. Проте передбачити підсумок голосування депутатів Ради можна вже і зараз – велика частина «народних» обранців в кишені у Порошенка – результат очевидний.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.