Клоунада електорального «Майдану» загрожує вилитися в справжній «Майдан-2019»

21 апреля 2019, 11:52
Владелец страницы
журналіст
0
172
Клоунада електорального «Майдану» загрожує вилитися в справжній «Майдан-2019»

Ситуація драматична. Деякі оптимісти називають все, що відбувається в Україні клоунадою і кажуть, що українська політика набула рис карнавальности, властиві Латинській Америці.

Ситуація драматична. Деякі оптимісти називають все, що відбувається в Україні клоунадою і кажуть, що українська політика набула рис карнавальности, властиві Латинській Америці.

Однак, новини з Західної півкулі нас теж не обнадіюють, тому можна сказати, що все що спостерігається в країні було б весело, якби не було так сумно і страшно.

Другий тур пройде цієї неділі. Згідно з даними першого опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» перед другим туром виборів, Зеленський набирає 61 відсоток голосів, рейтинг Порошенко - 24 відсотки. Опублікований через тиждень опитування Київського міжнародного інституту соціології показує, що Зеленського готові підтримати близько 72,2 відсотка жителів, що визначилися з вибором, а Порошенко - близько 25 відсотків.

За великим рахунком, видно, що народ голосує за Зеленського тільки заради того, щоб голоси не дісталися Порошенко, так як останній став великим розчаруванням для великої частини наших громадян.

Але занадто небезпечно і те, що Зеленський в разі своєї перемоги теж може стати «дуже великим розчаруванням» для українців, оскільки в даний час кожен його прихильник хоче абсолютно вірити, що шоумен буде відображати саме його надії і сподівання.

Однак, поки люди сподіваються, йде просто розкол країни. Експерти відзначають, що після першого туру українці розділилися на два табори, які відчувають взаємну ненависть, а оточення кандидатів підсилює ці настрої.

Прихильники чинного президента, серед яких відомі в Україні письменники, співаки, члени громадських організацій, безапеляційно заявляють, що в разі перемоги Зеленського Україна перестане існувати як незалежна держава.

Тих, хто має іншу точку зору, називають зрадниками і ворогами. У хід пішли навіть такі аргументи, як натяки на національність Зеленського з обережним згадкою про єврейські погроми. Нічого подібного у нас в Україні не було ні на одних попередніх виборах.

У той же час глава МВС Арсен Аваков намагається заспокоювати нас, і в своєму блозі нагадує, що ми обираємо не «вершителя доль», а тільки президента: «Вибори президента - важливе і знакова подія, але воно не може і не повинно бути доленосним для нормальної демократичної країни ». Він теж відзначає, що в ході нинішньої передвиборної кампанії суспільство розділилося «на два непримиренні табори». За його словами, дехто вважає - «всі засоби хороші», а пропагандисти заявляють про те, що якщо не восторжествує їхня точка зору, то Україна загине. «У спробі отримати голоси на свою підтримку вони рвуть своїми закликами країну на частини, не замислюючись про наслідки», - заявляє Аваков, підкреслюючи, що українське суспільство отруєно ненавистю, чого не було ніколи раніше.

Готуючись до другого туру виборів 21 квітня і до запланованих дебатів кандидатів 19 квітня, МВС враховує можливість ексцесів. За заявами представників міністерства, на тлі істерії в суспільстві в зв'язку з виборами, можливо, у когось з громадян все-таки «зірве різьбу».

У цих умовах навіть оприлюднена в понеділок новина про підготовку замаху на Зеленського не викликало подиву. Про те, що через загальну напруженій атмосфери Зеленському може загрожувати небезпека, в Україні говорять ще після першого туру виборів.

Всі ми бачимо, що виплачіавать наші борги по кредитах, як це зробив перед другим туром в Грузії Бідзіна Іванішвілі, ні Зеленський ні Порошенко не збираються. Все буде простіше і дешевше: в нагнітається атмосфері обом кандидатам, скоріше за все, теж легко «зірве різьбу» і вони навіть не будуть звертати уваги на чесність або законність застосовуваних методів.

Порошенко розуміє, що можуть не допомогти навіть фальсифікації результатів, і в другому турі він може перемогти тільки в тому випадку, якщо Зеленський взагалі «вийде з гри». Тому Наступні кілька днів можуть бути абсолютно непередбачуваними.

На загальну напружену ситуацію може вплинути що завгодно. У тому числі звільнення Надії Савченко і лідера «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана.

У свою чергу, заступник голови Верховної ради Ірина Геращенко днями зажадала почати розслідування проти Володимира Зеленського і творців фільму «Слуга народу» за кадри розстрілу парламенту і похорону президента.

Люди поки не стоять на центральній площі Києва, але в суспільстві вже сформувалася група тих, хто на перше місце ставить зміну будь-якої влади. На думку аналітиків, багато виборців налаштовані йти до кінця, тобто більшість має намір просто змести владу.

Але проблема в тому, що будь-яка перемогла на виборах влада теж буде налаштована йти до кінця і залишитися за всяку ціну ...

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.