Корумпована еліта як основна проблема України

24 марта 2019, 09:58
Владелец страницы
Редактор
0
61
Корумпована еліта як основна проблема України

Майдан був проти олігархів, корупції, Партії Регіонів, кумівства. За фактом ми вибрали президентом людину, яка олігарх, засновник Партії Регіонів

Коли революція міняє одну політичну партію на іншу, але не змінює систему управління в цілому, ситуація з часом повторюється. Щоб зрушити з мертвої точки, необхідно розірвати порочне коло корумпованих зв'язків еліти суспільства, яка, як паразит, захопила владу над Україною і поступово знищує державу.

В іншому випадку ми маємо наступний парадокс - Майдан був проти олігархів, корупції, Партії Регіонів, кумівства. За фактом ми вибрали президентом людину, яка олігарх, засновник Партії Регіонів, екс-міністр режиму Януковича, призначив свого кума Юрія Луценка на посаду Генерального Прокурора України.

Порошенко став президентом перехідного періоду України, коли старі цінності і ментальні установки еліти ще не пішли в минуле, але стали активно адаптуватися під інтереси нового часу.

Система пристосувалася до шуму вулиць і запитам суспільства, таких як: вишиванка, гімн і патріотизм в промовах.

Але, бізнес є бізнес. Верхівка змінилася, а схеми залишилися.

Як показує історія з «Укроборонпромом», вовк, одягнений у вишиванку, все одно залишається вовком.

Якщо підвищення цін на газ для населення це реформа, то ми говоримо про якийсь спотвореному розумінні реформ.

За 5 років українці відчули реформи тільки як імпульс до того, що гроші для проживання можна заробити в Польщі, Чехії, Німеччини, загалом, де завгодно, але не в Україні. Для довідки: 10% ВВП - це гроші, які перевели заробітчани в Україну в 2018 році.
Виникає питання цінності такої еліти, її легітимності, як класу. Що дає їй право розкрадати Україну?

Безкарність. Корупційні суди. Кругова порука всередині корупційної еліти.

У соціальних ліфтах ми бачимо одних і тих же людей вже більше 20-ти років. Як правило всі вони представники кланових структур, це родинні клани, які включені в єдиний процес, процес збагачення за рахунок ресурсів України.

Багато наших депутати кожен політичний цикл мігрують, як гуси по весні, з партії в партію, де рейтинги там і будуть екс-регіонали, БПП і всі інші. У партій немає ідей, немає реальних програм, тільки гасла, що несуть чисто декларативний характер. Партії без ідеологій, програм, реальних лідерів і підтримки знизу, всі вони створюють ілюзію демократії і вибору.

Демократія по-українськи: це коли людей ставлять перед вибором: Зеленський, Порошенко чи Тимошенко. Тобто вибір, він як би і є, але він номінальний і заздалегідь спродюсований олігархами.

Ми знаємо, що наш медіа ринок поділений між 4 великими гравцями: «Інтер» Льовочкіна, «1 + 1» Коломойського, «Україна» Ахметова і «СТБ», «Новий» та «ICTV» Пінчука.

Не секрет, що на кожному каналі є своя редакторська політика, яка працює за принципом «свій-чужий», так, наприклад, Ляшко на «Інтер» пускають, а Тимошенко - ні, і т.д. В таких умовах, шанс потрапити в політичну еліту новим героям дуже скрутний.

Монополізуючи медіа простір, олігархи контролюють процес формування думок і, якщо ми, одного вечора, подивимося новини на каналах: «Інтер» і «1 + 1», ми побачимо 2 різні України.

Тобто те, як, по суті, бачать нашу країну Льовочкін і Коломойський.

Ключ до входження в політичну еліту України - медійність. Цей факт красномовно доводять, як нинішні топ-рейтинги Зеленського, так і те, як вдало капіталізував свій медійний рейтинг Володимир Кличко.

Варіативність наступна: ти або власник медіа, і, як Мураєв і Рабинович, кожен день ходиш на ефір, як на роботу, і твої журналісти дуже цікавляться Вашим «авторитетним і експертною думкою», або ти - розкручена медіа-персона.

На мій погляд, головний стопор економічного розвитку України - це поточна еліта, яка закрила всі соціальні ліфти, медіа-ресурси і взяла під контроль Парламент.

Закриті системи приречені на загибель, але вмирати вони можуть дуже довго.

Де вихід з цього замкнутого циклу еліт?

Щоб зруйнувати систему, потрібно зруйнувати зв'язки між усіма ключовими елементами. Система корупційних зв'язків, включає в себе: ГПУ, СБУ, НБУ, і всі інші ключові органи влади. Змінюючи президента, ми просто робимо апгрейд вивіски на будівлі адміністрації Президента, нехай і буде там табличка: чи не Порошенко, а Тимошенко чи навіть Зеленський, без повного перезавантаження еліти ситуація не зможе змінитися.

Вихід у нашого сучасного суспільства один - це «Соціальна люстрація», коли виборці обирають не політиків, а лідерів думок, провідників суспільства.

Нам потрібно щоб в Раді були ставленики олігархів, які не самі олігархи, а нова інтелектуальна еліта суспільства. Без цього, шансів для ривка, для зростання ВВП, для модернізації України просто немає!
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,Выборы Президента Украины 2019 новости,коррупция
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.