Навіщо Конституційний суд України скасував статтю про незаконне збагачення

2 марта 2019, 10:28
Владелец страницы
Редактор
0
66

Конституційний Суд України (КСУ) 26 лютого визнав не відповідною Основному закону статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

Ця стаття зобов'язувала державних службовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. У разі, якщо чиновник не міг цього зробити, його повинні були притягнути до кримінальної відповідальності. На думку Конституційного суду, стаття 368-2 КК порушує презумпцію невинуватості. Як зазначили судді, доводити незаконність доходів повинна сторона звинувачення.

Відомо, що на даний момент Національне антикорупційне бюро розслідує близько 50 справ за цією статтею. Покарання передбачає до 10 років позбавлення волі без права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Очевидно, тепер всі справи, відкриті проти чиновників за вказаною статтею, повинні бути закриті і здані в архів, в тому числі виробництва проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна, заступник голови СБУ Павла Демчина і заступник секретаря РНБО Олега Гладковського.

З одного боку, таке рішення цілком обгрунтоване, оскільки є таке поняття як презумпція невинності, тобто формально, претензій до Конституційного суду бути не може. Але з іншого боку, не виключено, що це рішення було прийнято на догоду інтересів президента Петра Порошенка.

Порошенко не впевнений в своїй перемозі в президентських виборах і передбачає, що в разі поразки, він може отримати від п'яти до десяти років в'язниці, так як він ніколи не доведе, звідки у нього стільки активів. Ясно, що наш суперкорумпованому діючий режим підчищає тили.

Зараз все зроблено таким чином, що ніхто не зобов'язаний нічого доводити і пояснювати.
Нагадаю, кримінальну відповідальність за незаконне збагачення ввели в 2015 році. Це було однією з вимог ЄС щодо виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.