Сон Петро Порошенко, його гри в солдатиків і сувора реальність

7 февраля 2019, 12:02
Владелец страницы
Редактор
0
38

Хочете заглянути одним оком в один з улюблених снів президента Порошенко?

Хочете заглянути одним оком в один з улюблених снів президента Порошенко?
Сон ось який: міжнародна миротворча місія починає заходити в Східну Україну. Місія велика - 30 тисяч миротворців ООН: 20 тисяч військових, 5-6 тисяч поліцейських, і 2-3 тисячі цивільних. Цей контингент заходить довго - від 3 до 5 місяців. Потім потрібно ще 3-4 місяці, поки вони між собою встановлять ефективний зв'язок ... Солодкий сон, нехай він не кінчається .... Як тільки ефективна зв'язок встановлено, 1-й і 2-й корпуса ЛДНР складають зброю в певних місцях, російські найманці йдуть ... Після цього йде перевірка - де і яку зброю складовано, чи всі вийшли. Потім сниться Балканський сценарій і вибори під контролем ООН. І в кінці кульмінація сну, яка зазвичай завершується пробудженням з прискореним диханням - передача території «законному власнику» в особі України ...
Прокинувшись, Петро Порошенко, як той маленький хлопчик, якому сняться перемоги і який, прокинувшись, продовжує в півсні розставляти іграшкових солдатиків, «розподіляє» на поле бою, де зірвати режим припинення вогню, а де його люб'язно підтримувати для іноземних гостей і спостерігачів.
Ось як відображаються в зведеннях протиборчих сторін ці ігри людськими життями, в які грає президент.
Зведення формувань в ОРДО від 5 лютого: «Упродовж минулої доби противник сімнадцять разів порушив режим припинення вогню. Обстрілу з боку українських збройних формувань зазнали райони дев'яти населених пунктів Республіки. Під вогнем виявилися населені пункти Жабічево, Спартак, Широка Балка, Трудовська, Старомихайлівка, Ленінське, Коминтерново і район Донецького аеропорту. Застосовані міномети 120-мм і 82- мм, гранатомети, крупнокалиберное і стрілецьку зброю ».
В той же день, за зведеннями ВСУ, командування ООС наказало командуванню угруповань «Схід» і «Північ» організувати дотримання режиму припинення вогню з метою забезпечення пересування представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста в районах Зайцеве, Саханка, Ужевка, Пікуза і Заїченко для оцінки гуманітарних потреб місцевого населення, а також доставки продуктових і гігієнічних наборів місцевому населенню. Було наказано також організувати дотримання режиму припинення вогню з метою забезпечення пересування Моніторингової місії ООН з прав людини в районах Жованка Кодима, Гладосове, Майське, Новолуганське для того, щоб описати ситуацію з правами людини і підготувати матеріали про громадянські жертви конфлікту.
Виходить, однією рукою президент-хлопчик вбиває, а інший - шкодує? Куди його заведе ця гра? Напевно, в нікуди. Тому що, як би він не догоджав представників будь-яких міжнародних організацій в зоні ООС, найімовірніше, раніше 2020 року, до завершення президентських і парламентських виборів в Україні, миротворців ООН в Донбасі не буде.
Ніхто з великих міжнародних гравців до виборів не захоче вплутуватися в високо ризиковані і фінансово обтяжливу операцію в Донбасі. Це підтвердив навіть представник України в підгрупі з питань безпеки мінської Тристоронньої контактної групи Євген Марчук, який заявив, що миротворці можуть з'явитися в регіоні не раніше, ніж через десять місяців після прийняття ООН відповідного рішення.
Крім того, ні для кого не секрет, що сьогодні ООН, як і багато інших міжнародних інституцій, перебуває в системній кризі, будучи не в змозі адекватно реагувати на виникаючі проблеми сучасності. Навіть голосування в ООН за розміщення миротворців в Донбасі - ще далеко не гарантія того, що миротворча місія реально буде розгорнута в регіоні (згадаємо ті ж Ізраїль і Палестину).
До речі, кажучи про фінансові аспекти миротворчої місії, потрібно відзначити, що Трамп на останній Генасамблеї чітко заявив про скорочення внесків США в фонди ООН, з яких здійснюється оплата миротворчих операцій в різних регіонах світу.
Тому незрозуміло, на яке продовження гри сподівається хлопчик.
Тим більше, що за оцінкою міжнародних експертів, існуючим режимам в ОРДЛО потрібно ще трохи протриматися, так як Україна в нинішньому році просто «доб'ють» не тільки президентські і парламентські вибори, які остаточно стравити українську політичну еліту, а й відкриття «Північного потоку -2 », і так недоречно закінчується договір на транзит газу через Україну, в результаті чого Київ повністю втратить свій ресурс тиску на Європу.
Нарешті, саме на 2019-2020 роки припадає пік виплат по величезному зовнішньому державному боргу, а так як грошей Україна не має, то Києву доведеться найближчим часом приймати ще більш непопулярні економічні та соціальні »рішення.
Гра хлопчика, мабуть, закінчиться таким чином: в кімнату просто зайде сильно засмучена безладом мама і змусить прибрати всіх до єдиного солдатиків ...

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.