Безпека в мережі: як СБУ захищатиме кіберпростір

22 ноября 2018, 15:56
0
32
Безпека в мережі: як СБУ захищатиме кіберпростір

У Дніпрі створено перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки СБУ

     Після масштабних кібератак, які були здійснені минулого року на багато українських компаній і державні інституції, Україна серйозно замислилась над регулюванням сфери кіберзахисту. Водночас , Центральним Ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки СБ України наразі фіксується збільшення як кількості кібератак, так і їх масштабності, що потребує відповідного реагування та дослідження.
     У жовтні 2017 року Верховна Рада ухвалила відповідний закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», який набрав чинності 9 травня. Документ визначає основи забезпечення захисту національних інтересів України в кіберпросторі, основні цілі, напрямки та принципи державної політики у сфері кібербезпеки, а також повноваження державних органів у цій сфері, основні принципи координації їх діяльності щодо забезпечення кібербезпеки.
     А вже сьогодні, 22 листопада у місті Дніпрі створено перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки СБУ. Презентував даний центр заступник Голови СБ України Олег Фролов. Основними завданнями центру центру будуть реагування на кіберінциденти та кібератаки, цілями яких є державні електронні інформаційні ресурси та об’єкти критичної інфраструктури.
     Усвідомлюючи загрози у кібербезпеці України з боку іноземних спецслужб для порушення сталого функціонування на території Дніпропетровщини стратегічних та ключових підприємств металургійної, гірничо-видобувної, хімічної, машинобудівної, фінансових та транспортних галузей, а також важливих об’єктів життєзабезпечення та паливно-енергетичного комплексу України, саме у Дніпрі створено перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки. До регіонального органу передано найсучасніше обладнання, використовуватиметься платформа MISP-UA, що забезпечить обмін технологічною інформацією про реалізовані та потенційні кіберзагрози в режимі реального часу.
     Безумовно, неможливо захиститися від усього, але низка превентивних заходів, які вже зараз здатні здійснювати фахівці Служби безпеки України можуть запобігти неприємним наслідкам та деструктивному інформаційно-психологічного впливу російських спецслужб для інспірування протестних настроїв та загострення суспільно-політичної обстановки в Україні.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Россия,война,киберпреступник,центр,кибервойна,киберпреступность,кибератака,Україна,Дніпро,кибербезопасность,хакерская атака
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.