Блокування сайтів: чому це не так страшно, як нам це малюють

25 июня 2018, 10:50
0
142
Блокування сайтів: чому це не так страшно, як нам це малюють

Новий законопроект щодо блокування сайтів на 48 годин без рішення суду підняв новий інформаційний шум в мережі. Мовляв, Україна перетворюється на Північну Корею, а Порошенко - на Сталіна/К.Ч.Ина.

Поряд з активною зовнішньою інформаційною агресією проти України, розвивається і внутрішній ворог - "диванна аналітика". Чи не кожен другий користувач Інтернету відкриває в собі можливості аналітика/експерта/політолога, стаючи прямим інструментом інформаційних маніпуляцій Росії. Саме так, і без перебільшень. Я сама ненавиджу "російський слід", який приписують усім бідам в Україні, проте в цьому випадку - попадання "в яблучко".
Не розібравшись в суті законопроекту щодо блокування сайтів, не оцінивши механізм дій, всі почали навперейми горланити про цензуру, сталінізм і порушення прав і свобод в Україні. Звісно, не може на радувати факт, що українська аудиторія нахапалась розумних слів, але одночасно стає сумно, що їх вживають не в тему, таким чином малюючи загальну картину - "в Україні все погано". Наче на замовлення "Russia Today".
По-перше, любі спів-громадяни, блокування контенту - це загально прийнята практика, і не тільки в Білорусії чи Північній Кореї (як почали всі писати), а й в США та країнах Європи. Блокують за нетолерантність, расизм, порнографію і так далі. Можна заперечити, що в Україні блокуватиметься лише політичні матеріали, але це не так. Ніхто не блокуватиме сайт за те, що він напише, що в Україні погані дороги і влада нічого не робить. Блокуватимуться лише сайти, котрі підпадають під перелік санкцій - тобто російський контент. Тобто, головною метою законопроекту є боротьба з інформаційною агресією, яка є РЕАЛЬНОЮ ЗАГРОЗОЮ національній безпеці.
По-друге, незважаючи на те, що СБУ буде наділено повноваженнями блокування сайту без рішення суду, це ніяк не означає, що процедуру блокування буде максимально спрощено. Обов'язковим залишиться правове обґрунтування рішення, яке буде прийматись СБУ спільно з Нацкомісією та Державною службою спецзв'язку та захисту інформації.
І по-третє, дивна закономірність - найактивніше проти законопроекту виступають ті, хто вже не перший раз "наколов дров" на ІТ-бізнесі. Для прикладу в Івана Пєтухова, котрий в часи Януковича відповідав за монополізацію ринку постачальників Інтернет-трафіку, вже раз вилучали обладнання клієнта, який використовував сервер для крадіжок грошей з карточок пересічних громадян. А тепер, дивним чином, він проти блокування сайтів!
P.S. Коли ви беретесь писати про чергову "зраду", почитай хоч трішки про те, що ви активно збираєтесь паплюжити. А журналістам, які голосять про тиск на їхню діяльність, хочеться порадити: пишіть лише об'єктивну інформацію, з фактами та аргументами, і ніхто вас не запідозрить в "чорному піарі" чи в співпраці з іноземними країнами.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: СБУ,цензура,блокировка сайтов
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.