Валентин Наливайченко — я зроблю з України інтернет-магазин

19 июня 2018, 10:36
0
36
Валентин Наливайченко — я зроблю з України інтернет-магазин

Локшиною з яскравих мрій сьогодні нікого не нагадуєшь...


 

На початку передвиборчої кампанії кожний кандидат обирає головний меседж, яким намагатиметься завоювати голоси виборців для просування на політичний Олімп. Як правило це те, що хвилює кожного українця — війна з Росією, безробіття, тарифи на комуналку, корупція, медична реформа, низька зарплатня тощо. Звичайно, такі передвиборчі лозунги порядком набридли — всі обіцяють, але коли приходять до влади — нічого не роблять. Наливайченко вирішив йти своїм шляхом — його тренд - Україну можна зробити "цифровою" за кілька днів.  Колишній голова Служби безпеки України вважає, що держава має підтримати українських IT-фахівців, і вони стануть двигуном розвитку країни.

Якщо з першим меседжем  -   підтримкою українських IT-фахівців можна погодитись беззаперечно, то другий, що IT-фахівці стануть двигуном розвитку країни викливає сумніви. ІТ-технології сприятимуть розвитку економіки, яка вже досягла певного розвитку, чого нажаль не можна сказати про українсьоку економіку. Як може сприяти ІТ-технологія підприємствам, які були побудовані 50-70 років тому, а таких більшість в Україні? Досвід Естонії звичайно важливий, але на чому тримається економіка цієї маленької країни з населенням 1,3 млн. чоловік? Тільки на переказах багатих родичів з Скандинавії?

 І посилання на досвід  всесвітньо відомої Кремнієвої долини не зовсім доречний — США для створення такого раю для ІТ-шників витратила мільярди доларів та зібрала фахівців зі всього світу, в т.ч. і України. Чи ми маємо змогу забезпечити американський рівень зарплатні ІТ-шників, питання риторічне.

І чому Наливайченко впевнений, що переведення всіх послуг на електронні здатна подолати корупцію, незрозуміло. Так -  комп'ютеру хабар не даси, його вимагатиметь той, хто сидить за ним. А це вже проблема зовсім іншого порядку.

Звичайно, добре, що політична сила Наливайченко, за його словами, вже сприяє навчанню IT-спеціалістів з України в Естонії. За останні шість років ринок IT-послуг в Україні зріс майже втричі. За даними міжнародної компанії PwС, Україна входить у топ-20 (за даними International Trade Centre – у топ-25) експортерів інформаційних послуг у світі. Але, поки що успіхи на ринку IT-послуг — це лише цеглинка в фундамент майбутньої міцної української економіки, не більше і не менше.

А ідея Наливайченко переведення уряду в онлайн-режим взагалі потребує ретельного аналізу та прорахунку. Досвід Естонії з цього питання корисний, але   порівнювати Естонію і Україну не варто, ми різні, як з точки зору радянської спадщини, так і менталітету.

 Одним словом, ІТ-технології — це питання майбутнього, а люди живуть в сьогоденні і очікують позитивних змін ще за їх життя. А вот для цього пан Наливайченко та його прихильники нічого не пропонують.

А локшиною з яскравих мрій сьогодні нікого не нагадуєшь...

 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Выборы Президента Украины 2019 новости,Наливайченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.