Від міфів до реальності. Україна, Крим, Росія

24 мая 2018, 16:58
Доктор наук, профессор разума.
0
121
Від міфів до реальності. Україна, Крим, Росія

В 2014 році, під час загострення ситуацію в АР Крим, російською пропагандистською машиною розгорнулась масштабна хвиля інформаційного впливу стосовно «виправлення історичної помилки та повернення Криму до т зв. батьківщини».

Основним аргументом розгорнутої кампанії стало посилання на документ від 19 лютого 1954 року коли Президіумом Верховної Ради СРСР був принятий указ про передачу Кримської області Україні.

В 2014 році, під час загострення ситуацію в АР Крим, російською пропагандистською машиною розгорнулась масштабна хвиля інформаційного впливу стосовно «виправлення історичної помилки та повернення Криму до т зв. батьківщини». Основним аргументом розгорнутої кампанії стало посилання на документ від 19 лютого 1954 року коли Президіумом Верховної Ради СРСР був принятий указ про передачу Кримської області Україні.

Фактично, передачу Кримської областi Українськiй РСР було здiйснено з повним додержанням чинного на той час законодавства (незалежно вiд мотивiв, якими керувалося тодiшнє радянське керiвництво),. Крім того, належнiсть мiста Севастополя з 1954 року до України виявлялась у рiзних сферах державно-полiтичного життя, зокрема, в дiяльностi представницьких органiв. У зазначений перiод депутати вiд Севастополя представляли iнтереси його населення у Верховнiй Радi саме УРСР, а не РРФСР. У Севастополi такождiяв мiський комiтет Компартiї України.

Проте Росія перевела основні дискусії про належність Криму з юридичної площини на історичну, де  вказується про Крим як про російську землю.

Російський історик Андрій Зубов зазначав про той факт, за часів володіння тогочасної Росії Крим нагадував пустелю. А те, що було, було тільки завдяки Україні, бо формально хоч Крим ще і не був Українським, але фактично він був Українським завжди завдяки фактичній економічній, сільськогосподарській та іншій підтримці. Якщо вірити російському професору, то як не крути і не "махай кулаками", Крим все-рівно буде українським.

Водночас, ще один відомий професор Возгрін науково пояснював і доводив у своїй праці, чому кримські татари є корінними жителями Криму, і є окремим історичним народом-нацією нащадками попередніх цивілізацій., Так, він вказує, що Крим заселяли: таври, кімерійці, скіфи, греки, сармати, готи, римляни, гуни, хозари і мадяри, печеніги і половці і так далі. Нагадаємо також, що Крим був турецьким більше трьохсот років. Уже ближче до сучасної історії у війнах за т.зв. «російський» Крим до вісімдесяти відсотків солдатів були українцями. Герої війн за Крим адмірал Нахімов і матрос Кішка були українцями. У цілому, останнім часом Крим належав Україні довший час, аніж Російській Федерації. Також, слід памятати й післявоєнний принцип непорушності кордонів, а передача РФ Криму Україні у 1954 році відбулася правомірно та в межах тодішніх законів.

Таким чином, аргументація Російської пропаганди зводиться виключно з посиланнями на історичні імперські війни з Кримом, а юридична, історична, географічна та соціально-економічна складові – вказують на більшу належність Криму до України.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.