Як Наливайченко «розблоковував» Луганське управління СБУ

22 мая 2018, 14:43
0
38
Як Наливайченко «розблоковував» Луганське управління СБУ

Валентин Наливайченко у 2014 році не спромігся забезпечити розблокування Луганського управління СБУ, а зараз намагається дезінформувати суспільство

Валентин Наливайченко у 2014 році не спромігся забезпечити розблокування Луганського управління СБУ, а зараз намагається дезінформувати суспільство. Про це у своєму коментарі сказав народний депутат, Голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, який у 2014 році виконував обов’язки Голови Адміністрації Президента України. «Зі здивуванням почув на телеканалі ZIK розповідь Наливайченка про те, що нібито він 5 днів чекав від Олександра Турчинова наказу і тому не розблоковував Луганське СБУ», - зазначив Пашинський, додавши, що це не перший випадок, коли посадові особи, «які не змогли виконати свої функції у важкі часи 2014-го, намагаються ховатись за Турчиновим». Сергій Пашинський нагадав, що 6 квітня 2014 року в рамках реалізації проекту спецслужб РФ «Російська весна» бойовиками одночасно під однаковими сепаратистськими гаслами були захоплені Харківська ОДА, Донецька ОДА і Луганське СБУ.

Тоді Турчинов зібрав керівників силових структур, розділив на три частини весь наявний силовий ресурс (спецпризначенців з «Альфи», новоствореної Національної гвардії та міліції), армію тоді ще не використовували для подібних операцій, і відправив на чолі з керівниками силових підрозділів ці групи для штурму та негайного розблокування держустанов. За його словами, зокрема Наливайченка було відправлено до Луганська, де було захоплено СБУ, Арсена Авакова - до Харкова. «Задача для всіх груп була поставлена однакова, але її зміг виконати тільки Аваков, взявши штурмом Харківську адміністрацію і затримавши терористів і сепаратистів», - сказав народний депутат.

Натомість Наливайченко, незважаючи на прямий наказ і свою пряму відповідальність за звільнення підлеглої установи, пояснював неготовність штурмувати Луганське СБУ «можливими великими жертвами серед місцевого населення» і постійно відтягував час на переговори з сепаратистами. «Наливайченко так і не спромігся реалізувати завдання щодо розблокування управління СБУ, яке без всякого опору здали бойовикам його підлеглі», - додав Голова Комітету з питань національної безпеки і оборони України.

«Я не можу нікого засуджувати за невиконання важких завдань того часу. Ситуація і справді була дуже складна як в Криму, так і в Луганську та Донецьку, але я не розумію тих людей, які замість того, щоб чесно розповісти про обставини, що склались, починають ховатись за спину Турчинова, на якому тоді дійсно все трималось» - резюмував Сергій Пашинський.

Свою позицію також висловив координатор групи "Інформаційний опір", нардеп Дмитро Тимчук, який назвав брехнею заяву Наливайченка про події весни 2014 року у Луганську. "Я навіть не звертаюся до свідків та учасників тих подій - а вони кажуть про те, що наказ був, але Наливайченко, на якого було покладено операцію зі штурму захопленого будинку СБУ в Луганську, п'ять діб під різними приводами цей наказ саботував.

Цю версію, до речі, підтверджують і журналісти, яким пізніше той же Наливайченко сам розповідав, чому "не міг" штурмувати Луганське СБУ. Я звертаюся до звичайної логіки. Значить, в той же самий час аналогічний об'єкт у Харкові штурмувати спецназ міг - на це наказ, виходить, був. А на Луганськ - не було? У мене висновок один: Наливайченко - бреше, як дихає", - заявив Тимчук.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Наливайченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.