YouControl & СБУ

16 мая 2018, 18:00
0
56
YouControl & СБУ

ГПУ зняті всі звинувачення у несанкціонованому втручанні в роботу комп'ютерів з С.Мільмана та з YouControl

Останнім часом в українському інформаційному просторі сайти, відомі в інтернет-середовищі які «зливні бачки» намагаються «розкрутити» упереджену інформацію про начебто тиск з боку СБУ на ІТ-компанії. Нажаль, і більш серйозні медіа іноді підхоплюють ці фейки для підняття власного рейтингу або з інших міркувань. Ось і журналіст досить поважного видання «Дзеркало тижня» Анастасія Красносільська, експерт Центру протидії корупції та антикорупційної групи реанімаційного пакету реформ вирішила попіаритися на темі начебто переслідування СБУ засновників аналітичної системи YouControl, в статті під тенденційною назвою «Секретна вседозволеність, або як реформувати Службу безпеки України».  
Нагадаємо, що YouControl - це компанія, яка формує досьє на компанії України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах і візуалізує зв'язки між афілійованими особами. В кінці грудня 2017 року засновнику YouControl Сергію Мільману оголосили підозру за «несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерних мереж». На думку СБУ, це призвело до спотворення процесу обробки інформації та до порушення встановленого порядку її маршрутизації, що заподіяло значну шкоду, тобто злочину, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України».
В ході ретельного розслідування було встановлено, що YouControl дійсно використовувало доступ не тільки до відкритих реєстрів, але й до автоматизованих систем, закритих для загального доступу державних електронних інформаційних ресурсів. Проте, як довели слідчі СБУ та ГПУ, діяльність онлайн-сервісу не призвела до витоку, блокування інформації та спотворення процесу її обробки і маршрутизації. Тому, ГПУ були зняті всі звинувачення у несанкціонованому втручанні в роботу комп'ютерів як з С.Мільмана, так і з YouControl.
Таким чином конфлікт між сторонами наразі повністю вичерпаний.
 За повідомленням пана Мільмана наразі компанія працює стабільно,  жодних претензій до СБУ керівництво
YouControl наразі немає.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: СБУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.