Що відбувається в Тетерівській ОТГ

22 февраля 2018, 21:48
0
54
Що відбувається в Тетерівській ОТГ
Корчацька ЗОШ І-ІІ ступенів. Фрагмент колажу.

Ситуація у Корчацькій та Денишівській школах Житомирського району супроводжує багато явищ - від банальної, простої, як світ, корупції до міжнародної кризи...

Хронологія подій для розуміння ситуації в Тетерівській ОТГ:
Восени 2015 року Корчацька СР (сільська рада) була укрупнена та приєднана до Тетерівської. Головою Тетерівської ОТГ (об’єднаної територіальної громади) стала колишня голова Денишівської СР Валентина Ільницька. ОТГ дозволили дублювати функції району, тому тетерівчани створили ті самі відділи, що й районна адміністрація. Начальником відділу освіти Тетерівської СР ОТГ став колишній директор Заможненської ЗОШ (загальноосвітньої школи) І-ІІ ступенів Віктор Весельський.
У квітні 2017 року Ільницька та Весельський оголосили, що намірені закрити школу в Корчаку та відкрити замість неї приватну польську. Закриття школи вони аргументували нібито малокомплектністю, хоча минулого року в ній навчалося біля 50 учнів. Звісно ж, громадяни не забажали коритися тетерівським полонофілам, та звернулися за допомогою до очільниці обласної партійної організації “Успішна країна” Олени Орлової.
Разом вони оскаржили рішення про ліквідацію школи в суді, на початку травня дія рішення сесії була призупинена, протягом півроку була низка переносів судового засідання та відведення суддів, 7 грудня 2017 року це рішення взагалі було визнано незаконним, 9 січня 2018 року (місяць потому) вирок суду вступив у силу повністю, але Тетерівська ОТГ подала апеляцію.
Батьків деяких учнів вони вимусили піти з Корчацької школи погрозами, особові справи інших вони просто викрали перед початком навчального року разом з іншими документами. Їм нібито вдалося скоротити число учнів до 24, аби вона стала малокомплектною і її можна було б знищити безперешкодно.
Після першого успішного суду з приводу Корчацької школи також Весельський і Ко вирішили учинити рейдерське захоплення однієї з найкращих шкіл області - Денишівської, відмовившись продовжити контракт Ларисі Василівні Вербило - директорці Денишівської ЗОШ, але там ОТГ на цьому зупинилося та продовжило війну проти Корчака.
На Весельського вже заведено три кримінальні провадження - за невиконання рішення суду про зупинку ліквідації Корчацької ЗОШ та за рейдерське захоплення Денишівської.
Наразі ситуація ще витає у повітрі, всіх вчителів звільнено, 26 січня спочатку планувалося прийняття другого рішення про ліквідацію, але подали апеляцію на скасування попереднього. Проведення навчального процесу під питанням - всі опалювальні матеріали були вивезені.
Все це супроводжується активною полонізацією переважно Житомирщини, та й в цілому ворожим ставленням Польщі до України в постмайданні роки. Ще з початку 90-х років саме польські структури підтримували відродження римо-католицької церкви та відновлення костьолів навіть у найвіддаленіших селах, таких, як Покостівка, де немає більше жодної інфраструктури, до Покостівки дороги зруйновані - що в напрямку Старошийки, що в напрямку Заможного. Також більшість ксьондзів у нашому регіоні походять саме з Польщі та змінюються приблизно кожні два роки.
Крім опосередкованої полонізації, наші західні сусіди пропагують свою культуру й прямо. Наприклад, ще з самого часу відкриття, з 1999 року, Польський дім в Житомирі є власністю варшавської компанії “Вспульнота Полска”. Абсолютна більшість пропольських та католицьких організацій та заходів не приховують, більше того, прямо зазначають, що фінансуються Сенатом Республіки Польща.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Польща,Житомирська область,Україна,освіта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.