Україна як Силіконова долина криптовалютних можливостей

7 февраля 2018, 17:37
1
35

Біткоін, найвідоміша криптовалюта світу, вартість цієї "віртуальної монети" виросла від нуля до майже $7 тис. Тільки з початку 2017 року його ціна тільки підскочила аж в 7,5 рази.

Отже, не дивно, що з’явилося безліч інших криптовалют, біржі, на яких ними торгують, і навіть новий фах – майнери. Це ті, хто "видобувають" Bitcoin, Ethereum, ZCacsh тощо.
Оголошення про продаж спецалізованих "ферм" для криптомайнингу можна зустріти і на вуличних стовпах, і в інтернеті. Курс біткоіна до долара обговорюють навіть столичні таксисти. Не виключено, що їхні колеги з глибинки теж тримають ніс за цим новомодним вітром.  
Початково ціна біткоіна дорівнювала вартості електроенергії, витраченої на його видобуток (англ. – mining). Хтось комусь захотів заплатити за товар чи послугу біткоіном. Ця транзакція потрапляє до мережі блокчейн. Так от, той, хто найшвидше зуміє зібрати всі поточні операції в єдиний блок і завірити його криптографічним ключем – отримує винагороду криптовалютою. Це і є ті самі майнери – окремі особи чи цілі компанії, які здійснюють розрахунки гігантських обсягів інформації. Для цього потрібне спеціалізоване комп’ютерне обладнання – "ферми".
Щасливим власником "гарячої коробочки" для майнингу криптовалюти можна стати доволі просто. На сайті olx.ua легко можна знайти продавців "ферм". Кілька тисяч умовних одиниць – і ви маєте пасивний дохід. Але! Треба мати надійне та постійне підключення не тільки до інтернету, а й до електроживлення. А ще бути готовим до гудіння вентиляторів, які охолоджуватимуть процесори, і до тепловіддачі. Адже електронні мізки будуть проводити складні та великі математичні обчислення. Варто також враховувати правові аспекти, але про це нижче.
Винагорода за участь у "видобутку" біткоінів розраховується в залежності від потужності (хеш-рейт) задіяного обладнання.  За попередніми оцінками, один терахеш заробляє 0,005 біткоіна, що за поточним курсом становить $29. Якщо взяти середньостатистичну ферму потужністю 7 терахешів, то виходить 0,035 біткоїна, а це вже $203. Ферма на 7 терахешів споживає 1,1 кВт/год., це 805 кВт на місяць. Отже, за електроенергію доведеться заплатити 1352 грн. за місяць, що в перерахунку становитиме $51.
Ферму на 7 терахешів в Україні з доставкою та розмитненням можна придбати за $1350. Це обладнання може пропрацювати два-три роки, поки на ринок не вийде нове, енергоефективніше. Наприклад, у 2013 році на 1 кВт можна було отримати 1 терахеш, а тепер – 7-10 терахешів. Якщо "майнити" біткоіни, то "ферму" можна окупити за 10 місяців. А якщо Ethereum, то цей період розтягнеться на 20 місяців.
Майнити крипту набагато вигідніше, ніж просто купувати-продавати. Адже якщо просто придбати, то в дію вступають звичайні правила гри на біржі. Однак купити значно легше, ніж утриматися від спокуси продати біткоін під час чергового скаженого стрибка його курсу.
Держава Україна поки що не придумала, що робити з отим от усім криптовалютним добром. Нацбанк так прямо і заявив, мовляв, "вивчимо, придивимося, але ви той, обережніше, самі несіть відповідальність, якщо раптом щось…"
Дозволено все, що не заборонено законом - конституційний принцип свободи. В Україні немає ніяких заборон для "майнингової чи криптоінвестиційної" діяльності. Оскільки нема відповідного законодавства, то вітчизняні фіскальні органи не мають до чого вчепитися. Вони не можуть нараховувати податки на прибутки, отримані майнерами та торговцями криптовалютами. Українські суди в більшості випадків не прийматимуть і не розглядатимуть справи, пов’язані з цим неврегульованим в Україні ринком.
 Наразі Україна  – це криптовалютний Клондайк. Але потрібно притримуватись певних правил для того, щоб діяти в правовому полі.  
Перш-за все,  зареєструвати юридичну особу або стати ФОП – фізичною особою-підприємцем.
По-друге,  отримати статус суб'єкта платника єдиного податку 2-ї або 3-ї групи.
По-третє, оформити офіційні договори оренди на приміщення, де буде розташована "ферма".
Четверте, чесно сплачувати за електроенергію та платити налоги.
 Це дозволить підприємцям працювати в правовому полі. А правоохоронцям — бути впевненими, що доходи він майнингу не будуть використані для фінансування незаконних збройних формувань т. зв. «ЛНР/ДНР», як це було нещодавно виявлено Службою безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою.
Напам'ятаємо, що  організованою групою з числа громадян Російської Федерації та України здійснювалась конвертація так званих «криптовалют» у грошові кошти на території України для подальшого переправлення на тимчасово неконтрольовану територію, в тому числі на підтримку підконтрольних РФ бойовиків. При цьому, обладнання для «майнінгу криптовалют» контрабандним шляхом ввозилося з території Російської Федерації.  

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: майнинг
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.