СБУ доповідає: добра новина з зони АТО

27 декабря 2017, 18:48
1
124

Процес обміну полоненими нарешті перейшов в практичну площину, а українські заручники почали повертатися додому.

Процес обміну полоненими нарешті перейшов в практичну площину, а українські заручники почали повертатися додому.

15 місяців пройшло з часу останнього обміну, нові спроби постійно блокувалися представниками сепаратистських республік, які пред'являли Києву неприйнятні вимоги.

Весь цей час процес знаходився під пильним оком СБ України та його голови Василя Грицака.

З метою безпосереднього впливу на ситуацію, при СБУ був створений Об'єднаний центр координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місця знаходження безвісти зниклих в зоні АТО. Саме СБУ, своїми непублічними діями, впливала на результати переговорів Путіна з ватажками ОРДЛО щодо обміну полоненими.

Протягом всіх останніх нелегких місяців Служба формувала та погоджувала фінальні списки на обмін полоненими, здійснювала координацію з представниками місії ООН, Червоного хреста та ОБСЄ, підтримувала родини, даючи надію та впевненість, що обмін нарешті здійсниться. А коли перемовини вийшли на вирішальну фазу, безпосередньо за вказівкою В.Грицака, СБУ забезпечила проїзд, проживання та розміщення родичів звільнених українських заручників на період очікування їхнього повернення.

І в цей час, коли впевнено можна заявити, що обмін полоненими успішно завершився, як звичайно на місце події підтягнулися всі причетні та непричетні. Тут і представниця президента у парламенті І.Луценко, речник омбудсмена Б.Кириленко... Можна багато говорити про особистий вклад кожного посадовця, причетного до процесу обміну — проте вже зараз бачимо безліч осіб, м'ягко кажучи непричетних до переговорних процесів та таких, що їм тільки заважали, які почали активно піаритись на події.

І тільки спецслужбі не потрібен зайвий піар, не за нагороди співробітники СБУ проводили щоденну ретельну, а іноді і небезпечну роботу на результат і робили її професійно.

Головне, що звільнені українці повертаються додому, а з часом історія все поставить на свої місця — і героїв і негідників.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: СБУ,Донецк,Пленные
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.