Польща: паспортний скандал набирає обертів

29 августа 2017, 17:13
0
89

Скандальна ініціатива польської влади, що спровокувала загострення відносин з Україною та Литвою, не знаходить підтримки в середині самої Польщі.

Як повідомлялося, Польща вирішила випустити нові паспорти в 2018 році на честь сторіччя незалежності. На сайті проекту з оновлення дизайну польського паспорта сказано, що на його сторінках будуть зображені місця, особистості і символи, пов'язані з історією країни. Всього на вибір представлено 13 тем, у тому числі й зображення каплиці, яка стоїть на кладовищі захисників Львова. Там поховані поляки, які загинули під час польсько-української війни 1918-1919 років (у Польщі їх називають "львівськими орлятами"), та розташовані у Вільнюсі Святі ворота, відомі як Ворота світанку або Остра брама. Яке саме зображення з'явиться на обкладинці, вирішуватимуть громадяни Польщі за допомогою інтернет-голосування, результати якого будуть оприлюднені у вересні. Ініціативи польської влади очікувано викликали протидію з боку України та Литви, поки що на дипломатичному рівні. У Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Янові Пєклу, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.Литва минулого тижня відреагувала на цю ініціативу. Глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі і попередив, що такого не повинно бути. Навіть в самій Польщі не всі розсудливі поляки підтримали досить дивовижну ідею польської верхівки.

Але вже зараз, відомі польські експерти та журналісти закликають міністра внутрішніх справ Маріуша Блащака зняти з конкурсу для ілюстрації нового закордонного паспорта з нагоди 100-річчя з дня Незалежності Польщі зображення Острої брами у Вільнюсі та Цвинтаря орлят у Львові, бо це може спричинити конфлікт між країнами.Наразі заяву підписали 122 журналісти, митці, експерти та громадські діячі.

І це дає надію сподіватись, що голос розуму в Польщі візьме верх над спробами польських радикалів набрати політичних очок на провокуванні України та Литви.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: конфликт,Украина,Польша
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.