Україна-Польща: минуле об’єднує

29 августа 2017, 17:11
0
17

Дата 15 серпня 1920 року назавжди увійшла в історію під назвами Варшавська битва або “Диво над Віслою”.

Саме тоді спільна польсько-українська перемога під Варшавою над армією більшовиків захистила Європу від навали більшовиків. Варшавська битва серпня 1920 року була вирішальною в польсько-більшовицькій війні, в результаті якої зуміла відстояти свою незалежність, завдавши поразки військам Радянської Росії. Союзником польських військ у цій битві були українські військові з'єднання УНР під командуванням генерал-хорунжого Марка Безручка. В обох країнах на офіційному рівні відзначають подію та віддають шану полеглим офіцерам і солдатам Української Народної Республіки а також побратимам по зброї з Війська Польського, які пліч-о-пліч захищали Європу від більшовицької навали.

Символічно, що давня історічно подія зараз зміцнює партнерство між Україною та Польщею.Українські вояки мріючи про вільну Україну не жаліли своєї крові у боротьбі за незалежну Польщу. І добре, що це пам’ятають і в Польщі і в Україні. І ще українці пам'ятають слова маршала Юзефа Пілсудського в 1920 року: “Нехай живе вільна Україна!”. Нехай спільно пролита кров на полях битви за вашу і нашу свободу освятить і зміцнить міцне братерство між нашими дружніми народами — українським та польським.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: операция Висла
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.