Належна відповідь польським екстремистам

29 августа 2017, 17:10
0
15

Суд у Польщі виніс нарешті вирок у справі про перешкоджання українській ході в Перемишлі у червні 2016 року.

Йдеться про 20 підсудних, яких у червні минулого року перемиська прокуратура звинуватила у перешкоджанні в Перемишлі проведенню греко-католицької та православної української процесії, учасники якої після панахиди за українськими героями йшли вулицями міста на український військових цвинтар. До покарання від 4 до 10 місяців обмеження волі, що полягає у стягненні 20% від заробітної плати або залученні до неоплачуваної суспільно корисної праці, районний суд у Перемишлі засудив звинувачених у перешкоджанні увіковіченню українських військових героїв. Речниця Окружної прокуратури у Перемишлі Марта Пентковська повідомила, що звинуваченим, які працюють, суд встановив штрафні санкції, що полягають у стягненні 20% від їхньої місячної зарплатні на користь Фонду допомоги скривдженим та постпенітенціарної допомоги. Натомість тих, хто не працює, суд розпорядився залучити до 30-годинної щомісячної неоплачуваної, контрольованої суспільно корисної праці.Крім того, п'ятьох чоловіків звинувачено у тому, що під час процесії вони вдарили та шарпали одного з учасників, перешкоджаючи йому брати участь у процесії, а ще трьох - за побиття іншого чоловіка з приводу його української національності.

Інцидент свого часу набув голосного резонансу в українських ЗМІ. Пересічні українці були обурені діями польських радикалів, які нахабно перешкоджали громадському релігійному акту, вульгарно ображали учасників урочистої ходи з приводу їхньої національності та силою зупиняли учасників ходи на початку процесії, унеможливлюючи їхній рух. І хоч покарання виглядає досить помірним, сам факт судового розгляду свідчить про певне повернення польської влади до проблем українсько-польських відносин та намагання їх вирішити. Сподіваємось, що і інші факти відомих конфліктів з українцями на польській землі отримають належну оцінку польської Феміди.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: конфликт,Польща,Україна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.