Угорщина: російська пропаганда з антиукраїнським підтекстом

22 августа 2017, 10:09
0
37

Не є секретом, що Кремль використовує весь арсенал засобів для маніпулювання громадською думкою - щоб впливати на політичне, соціальне та ділове середовище в країнах, що межують з Україною.

І Угорщина не є виключенням. Зараз в діє близько 80-100 інтернет-сторінок проросійської дезінформації, які поширюють тези Кремля. Втім більшість цих ресурсів не має значного впливу - принаймні саме такий висновок можна зробити, судячи з кількості коментарів і вподобань у масштабах угорської блогосфери.

Характерним явищем для медіа-простору Угорщини є те, що російська дезінформація часто з'являється в національних угорських мейнстримних медіа (переважно в державних ЗМІ чи контрольованих урядом). Серед мейнстримних медіа-ресурсів, у яких можна часто зустріти російські тези, вирізняється державне новинне агентство MTI. Його контент поширюється безкоштовно, а тому вкрай впливовий на всій території Угорщини. Цей ресурс дає майданчик для трансляції проросійського підходу - широко цитує російських і проросійських політиків або впливові видання, які, своєю чергою, служать каналами поширення дезінформації всіх можливих рівнів: від сюжету про «сепаратистів на сході України», в якому вони подаються як офіційні представники визнаного держави до звинувачень США в масовій загибелі цивільного населення в Сирії.

Крім того, всі головні щоденні видання Угорщини містять матеріали, які можна кваліфікувати як частину російської дезінформації. У найпопулярніших виданнях правого спрямування (проурядове, майже праворадикальне) працює численна команда авторів, які регулярно публікують відверто дезінформаційні пропагандистські матеріали проти НАТО і ЄС. У багатьох із них цих журналістів є тісні контакти з Росією, і вони поділяють російську державну ідеологію.

Ще один інструмент поширення російської пропаганди в Угорщині - розповсюдження так званих «листів щастя» серед старшого покоління (важливий інструмент, з огляду на те, що в країні живе три мільйони пенсіонерів). Оцінити обсяг цього каналу дезінформації важко, але його ефективність значно вища від будь-якого новинного порталу. Відправник знайомий з адресатом, а отже, така інформація викликає більше довіри - навіть якщо це «копіпаст» проросійської статті.

Особливістю російської дезінформаційної кампанії в Угорщині на відміну, наприклад, від Польщі, є те, що обсяг контенту, спрямованого саме на угорську аудиторію досить невеликий. Одним з можливих пояснень може бути те, що стратеги російської дезінформації розглядають населення Угорщини не як об'єкт впливу (через невеликі розміри країни та лояльність населення), а як майданчик для поширення російської дезінформації далі, в Європу.

Тому, російські дезінформаційні зусилля спрямовані на поширення узагальненого, а не сфокусованого саме на угорських користувачах, контенту. Головні стратегічні цілі поширених тез пропаганди були спрямовані, крім розхитування довіри в , на стимулювання антимігрантських, антинатовських, антиамериканських настроїв, а також на дискредитацію України шляхом зображення її як корупційної, занедбаної країни, очолюваної «фашистами», на дискредитацію звіту про розслідування обставин теракту проти літака Малайзійських авіаліній.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,Венгрия,пропаганда
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.