Російський слід у нападі на луцьке консульство

22 августа 2017, 10:06
0
32

Пройшло чимало часу, але тема атаки на луцький консулат не сходить зі сторінок польських медіа.

Наразі триває фаза осмислення, і, на щастя для України, наш сусід дає здебільшого правильні оцінки тому, що сталося. Якщо вивести середньоарифметичне з усіх рефлексій, то адресоване нам послання звучатиме приблизно так. "Ми знаємо, що за нападом на дипломатичну установу стоїть Росія, ми співчуваємо вам як країні, яка є об’єктом російських атак, але все таки ретельніше слідкуйте за порядком на своїй території". Деяке роздратування через те, що українська поліція "слабка" перед загрозою терористичних атак, сусідить із констатацією того, що Україна була і залишається важливим польським партнером.

Ось як бачать події у Луцьку провідні польські політики.

Радник президента Польщі Павел Муха переконаний: створення напруженості в українсько-польських відносинах не потрібне нікому "за винятком тих, хто сьогодні виступає за створення антагонізму між нашими двома країнами. Польський національний інтерес вимагає, щоб ми, на європейському та світовому форумі, залишалися речником України".

Солідарним з Мухою є Славомір Нойман з "Громадянської платформи". Нойман зазначив, що "незалежну Україну ми повинні захищати і обороняти. Тому що у випадку, коли не буде незалежної України, то на сході, за річкою Буг, буде Росія, і це буде набагато гірша ситуація для Польщі з геополітичної точки зору". Аґнєшка Сьціґай з "Кукіз’15" вказала, що «Польща повинна бути представником України, її безпеки та незалежності за кордоном». Колишній міністр оборони Польщі Богдан Кліха: «Україна є фронтовою країною, що знаходиться під загрозою підступного ворога, який не гребує підлими провокаціями. У такій ситуації думка про диверсантів, саботажників приходить першою. Очевидно, це російська робота – підірвати польсько-українські відносини».

На переконання заступника директора Інституту транскордонної співпраці Адама Лелонкома теракт у Луцьку є частиною російської політики, спрямованою на конфлікт між Польщею та Україною: «Це був теракт, і коли мова заходить про те, хто його організував, тут все очевидно: почався інший, ще більш небезпечний етап російських провокацій. Була ідея побудувати теракт на основі історичного тла, який для поляків викликає емоційну реакцію. Складно уявити представника українського праворадикального руху, котрий прибіг би з гранатометом на західну України і стріляв би по поляках замість того, щоб бути на фронті».

Зазначена оцнка ситуації навколо українсько-російських відносин самими поляками різних політичних поглядів не може не тішити та всіляє надію, що зірвати діалог Польщі з Україною не вдастся і, водночас, підштовхує до певних висновків. Необхідно провести ретельне розслідування, та притягнувши винних до відповідальності.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Россия,Украина,Польша,Луцк
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.