Існування маленьких українців під загрозою

31 мая 2017, 18:06
0
13447

Ох вже цей childfree…

Чи задумувався ти, що за кілька десятків років українців можна буде вносити до Червоної книги?

         Якщо взяти до уваги екологічні, політичні питання і загальносвітову тенденцію немає  підстав очікувати   найближчим   часом   істотного   збільшення   сумарних коефіцієнтів   народжуваності.

         Зупинимось на кількох аспектах і розглянемо їх більш детально. Тим більше, що саме вони потребують уваги, як такі, що вирішуються.

 

Чоловіче безпліддя

 

         Згідно зі статистикою, в Україні близько 14% подружніх пар не може мати дітей. Не так давно фахівці говорили лише про жіночу безплідність. Але зараз  відомо, що в 40% випадків основним є саме «чоловічий фактор».
Чоловіче безпліддя – це стан чоловічого організму, при якому зачаття неможливе.

            Жителі мегаполісів більше наражаються на дану проблему. Хронічний стрес, ненормований робочий день, нерегулярне харчування, екологія, шкідливі звички, інфекції,  малорухливий спосіб життя - це ті фактори, концентрація яких у великих містах набагато вища, ніж у сільській місцевості.

         Відомий ряд причин, що можуть впливати на фертильність  чоловіків. Найбільш поширеними є: варікоцеле (розширення вен сім'яного канатика), інфекції; травми і захворювання яєчок; генетичні і гормональні порушення; неврологічні захворювання; травми голови, спини; прийом деяких препаратів; екологічний фактор; шкідливі звички; голодування.

         Є кілька корисних порад (які не завадять і здоровому чоловіку):

дотримуватися здорової дієти;

регулярно займатись спортом;

підтримувати свою вагу в нормі;

не палити;

не зловживати алкогольними напоями;

не вживати наркотики;

намагатися зменшити вплив стресу;

уникати носіння тісної нижньої білизни.

Жіноче безпліддя

         Жіноче безпліддя може бути абсолютним, якщо вагітність неможлива і відносним, коли ймовірність її настання істотно знижена. Здатність жінки до зачаття і виношування не рівномірна впродовж усього життя. Виявлено пряме співвідношення віку і частоти безплідності. Якщо у віці 18-29 років частота випадків безпліддя становить 10%, то після 35 років - вже 15%, а після 40 років - 20%. Таким чином, жіноча фертильність починає стрімко падати після 35 років. Це пояснюється збільшенням руйнування хромосом з віком.
             Причини безпліддя у жінок включають в себе велику групу станів. Починати слід з виявлення обстеження у гінеколога. Багато з причин лежать в його сфері впливу і, на щастя,  піддаються лікуванню. Тут і ендометріоз, і незадовільна якість яйцеклітини, і полікістоз яєчників різного роду пухлини.

         Але є ще й психологічні чинники безпліддя.  Однією з головних причин безпліддя такого виду, є стрес, який провокує розвиток багатьох захворювань, підвищує сприйнятливість до них. 

Хронічний стрес, приводячи до депресії, пригнічує імунну систему організму, підвищує чутливість до інфекцій. Причиною психологічного безпліддя можуть бути негативні зовнішні фактори. Типовими  можна назвати нестабільні відносини в сім’ї, невпевненість у партнері, відсутність житла чи роботи. Іноді психологічним гальмом для настання вагітності є надмірний кар’єризм.

Ох вже цей childfree…

Крім вже згаданих аспектів в Україні вже давно розвивається дуже цікавий, його можна назвати рух, спосіб життя – childfree. Чайлдфрі, це коли в подружжя чи пари все добре і зі здоров’ям, і з  матеріальним станом, але вони свідомо відмовляються від дітей. Вони відмовляються не тільки народжувати своїх, а й виховувати дітей взагалі.

Зараз навіть існують різного роду форуми, групи в соцмережах таких людей. Існує думка, що тут вони знаходять однодумців і об’єднуються, в першу чергу проти суспільства, що не розуміє їх мотиви. Але слід розрізняти childfree і childhate. Звісно кожен може робити те, що йому подобається, не порушуючи закон. Проте чи готово суспільство прийняти childfree, чи комфортно childfree жити в такому суспільстві? Будемо шукати відповідь на дане питання.

Слідкуйте за своїм здоров’ям, прагніть бути батьками, кохайтеся! Бо як нагадує реклама – МИ ТОГО ВАРТІ!

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: медицина,бесплодие,childfree
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.