Хто врятує школярів?

23 февраля 2017, 13:16
Владелец страницы
0
3153
Хто врятує школярів?

Не такі страшні «сині кити» як їх малюють

Зараз дуже популярними стали «батьківські групи» в різних соцмережах і мессенджерах. Там (хто не знає) обговорюють різні питання: від ремонту в класі до епідемії «синіх китів». Є питання глобальні та серйозні, але здебільшого елементарно безглузді… Так от – жодного разу не чув, що хтось підіймає питання відсутності нормальної медичної допомоги школярам. Як на мене – це питання глобальне і надзвичайно важливе. Натомість більшість дітей дізнались про так звані «суїцидальні групи» в соцмережах саме від батьків.

Пам’ятаю, ще коли сам був школярем, у школах крім медсестри був і стоматолог. Зараз же ситуація настільки критична, що в кращому випадку нормальний вчитель викличе  швидку в школу, а в більшості – учень просто помандрує додому. До речі батькам можуть взагалі не повідомити про це. Тут все залежить від адміністрації школи і вчителя.

Сотні гуртків, стреси та перенавантаження – така школа сьогодні. Плата за це – здоров’я. Випускники  разом із атестатом отримують хронічні хвороби. Хто винен? Хто несе відповідальність? Кому з цим жити далі?

Медичні кабінети пустують, добре якщо є хоча б бинт і вата. Медсестра, крім свого прямого обов’язку, має  слідкувати за тим, що готують в їдальні. Тому знайти її буває дуже складно.

Обов’язкові медогляди зводяться до відвідин «знайомого» лікарі і отримання необхідної довідки – батьки часто не мають часу на кілометрові черги до профільних спеціалістів. Чому раніше в кожну школу на день-два приходили всі лікарі і робили тотальний огляд? А зараз державі байдуже, що буде з її маленькими громадянами? Виходить так…

Здорова людина – здорова сім’я – здорова нація. Це слід пам’ятати нашим урядовцям! Цим слід керуватись, а не сліпою економією бюджетних коштів! Слід ввести посаду шкільного лікаря (не медсестри! при всій до них повазі – лікар має бути в школі обов’язково). Негайно розробити перелік критично необхідних лікарських засобів і забезпечити ними мед кабінети. Розробити і впровадити алгоритм дій в екстрених ситуаціях. Це обов’язкові кроки, вони не потребують значних витрат, але ефект матимуть колосальний. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: школа,реформа,здоровье нации
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.