Крим - довгий шлях додому

24 января 2017, 17:52
0
215

Після певного часу знаходження Криму в нових реаліях підконтрольності Кремлю, все більше кримчан шкодують, що вони або їхні діти брали участь у відторгненні Криму.

Крим - довгий шлях додому

Після певного часу знаходження Криму в нових реаліях підконтрольності Кремлю, все більше кримчан шкодують, що вони або їхні діти брали участь у відторгненні Криму. Чуда не трапилось, фантазії на тему безтурботного життя під крилом двоглавого орла не перетворили існування кримчан в рай. Про це свідчать повсякденні проблеми, що обрушилися на мешканців півострову. Вот, наприклад, лише окремі звернення до кримських чиновників мешканців Сімферополю, Джанкою, які варто процитувати мовою оригіналу: «Желаем вам успехов в интеграции Крыма в Россию. В этом вам помогали и мои сыновья. Наша семья пострадала от коррупции в Украине, и мы хотели бы чувствовать себя защищенными, а на самом деле голосуем за красивую жизнь наших чиновников в Крыму, которые не хотят, чтоб нам стало лучше. Нас просто лишили собственности на квартиру»... «Мене з хворою донькою запросили в Москву, в клініку св. Володимира, а там просто з палати вкрали у всіх гроші. Поможіть повернутися до Криму». «Я запитувала, чи належать дітям-інвалідам подарунки на Новий рік. Відповіли, що не належать». «У Криму процвітає рабство, люди працюють за їжу», - пишуть кримські блогери в одній із колонок.

А вот які нелегкі думки у молодого крмчанина, який залишився під російською окупацією. «У мене особисто є відчуття безвиході, в яку потрапив Крим, і виходу не видно. Сформована система управління в Криму показала, що вона вкрай неефективна. Причини можна називати різні, але основна - це люди, точніше ті, хто зайняв ключові пости в Криму, як на республіканському рівні, так і на місцевому. Крим - це зараз плавильний котел, в якому вариться минуле і сьогодення. Ця юшка приправлена досить серйозною корупційною складовою і непрофесійністю багатьох чиновників, їх незнанням російських законів і нерозумінням процесів, що відбуваються.

Ситуація ускладнюється тим, що у Криму зосередились функціонери "Єдиної Росії", яка в Криму є притулком чиновників і шахраїв усіх мастей, які перебігли з української «Партії регіонів» з метою зберегти свої владні повноваження і активи, а багато хто ще й намагаються їх помножити в рази, і це виходить. При цьому кримчанам посилено нав'язується думка, що якщо ти критикуєш владу (чиновників), ти не підтримуєш ЄР, не підтримуєш Путіна - то значить ти ворог Росії, і тебе треба розстріляти! На жаль, ця конструкція працює, і результати виборів до Держдуми - наочний тому приклад. Крим не представлений у Держдумі, в Держдумі представлена місцева влада і нинішня політична еліта.

Протестний потенціал жителів Криму покищо носить латентний характер, проте кремлівським окупантам треба памятати, кримчани ще не так далеко пішли від України, про що в Москві багато хто забуває, оцінюючи ступінь лояльності регіону за кількістю прапорів і балачками перефарбованих шахраїв.

І відповідь на запитання - коли повернемо собі Крим лежить в площині ставлення до ситуації населення. Але безперечно, що надія на повернення є. І вона не в якихось політичних жестах, а в прагненні до елементарного комфорту і турботи. Україна у своєму ставленні до Криму певним комфортом забезпечувала, в Україні кримчани були господарями півострова, вони вимагали порядку, могли достукатися до чиновництва через політичне представництво.

А зараз що? Вони очікували винагороду - дехто за зраду, дехто за покірливість, очікували кращого життя, великих пенсій, повних пляжів. І вони не вимагають, а жалісливо випрошують ці вигоди й преференції, яких чекали від російської окупації. А їм відповідають: ви ж не за гроші віддалися під Росію, ви ж із принципу? Бо, можливо, у нас, в Україні, є така "дрібничка", яка їм там тоді здалася несуттєвою, а нині в дефіциті - право на гідність.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.