Політика, бізнес і свинство по-полтавськи

25 сентября 2016, 12:07
0
177
Політика, бізнес і свинство по-полтавськи
Для багатьох представників бізнесу власні кишені важливіші за довкілля і здоров'я людей

У Полтавські області розпочалося екологічне протистояння, підкріплене політикою.


В смт Білики Кобеляцького району Полтавської області ось уже декілька років триває протистояння між місцевими мешканцями та власниками свинокомплексу “Сільські традиції” (раніше — “Ясные зори” з приналежністю до російського агрохолдингу “БЭЗРК-Белгранкорм”).

Причин для протистояння більш, ніж достатньо. Підприємство працює з порушенням низки природоохоронних норм. Поголів'я свиней суттєво перевищує допустимі норми. Очисні споруди так і не збудовані. Існують серйозні побоювання щодо забруднення ґрунтових вод. Окрім того, життя в п'ятитисячному селищі отруює сморід.

Додаткового масла у вогонь підливає ще й той факт, що “Сільські традиції”. раніше належали російському бізнесу. Селян турбувало те, що частина коштів, отриманих за рахунок їхнього здоров'я та довкілля, збагачує державу-агресора. І ці побоювання підтвердилися.

Сумнозвісний свинокомплекс у Біликах був заснований російським холдингом “БЭЗРК-Белгранкорм” під час правління Януковича. Тоді він називався “Ясные зори. З вибухом російсько-української війни, аби зменшити тиск з боку громади, підприємство зазнало ребрендингу — нібито змінило власників і стало називатися “Сільські традиції”.  Керівництво екологічно небезпечного підприємства, а також його лобісти заперечували будь-які зв'язки з Росією.  Але нещодавно все прояснилося. Дало про себе знати безпосереднє керівництво "БЭЗРК-Белгранкорм", і для переговорів із селянами, котрі блокують свинокомлпекс, приїхала комісія із Білгородської області.

Протягом декількох років боротьби місцеві активісти доклали максимум зусиль, аби змусити власників свинокомплексу принаймні виконувати чинні природоохоронні норми — зменшити поголів'я і побудувати очисні споруди. Перепробували багато методів: громадські слухання, направлення звернень, поїздки на сесію обласної ради. Але у першому раунді боротьби сили виявилися нерівними: схоже на те, що місцеві чиновники просто були підкуплені.  Зараз селянам увірвався терпець. Після того, як попередні методи не допомогли, вони перейшли до блокування підприємства і вимагають його закриття.

На жаль, влада обласного рівня залишається м'яко кажучи байдужою до проблеми Біликів. Мабуть, щедрі хабарі можуть вирішити все. Тож Полтавська ОДА закриває очі на екологічні негаразди, які на землі Біликів приніс російський бізнес.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Полтава,Полтавская область,агрокомплекс,екологія,екологічна криза,участники агрорынка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.