Справжня ціна і несправжня цінність українського громадянства

23 сентября 2016, 21:25
Владелец страницы
блогер
0
138
Справжня ціна і несправжня цінність українського громадянства

Україна, в силу небезпечних міждержавних політичних ігор стає фігурантом порушення прав та свобод людини ще однієї конкретної людини.

В той час, коли гарант конституції України, прав та свобод українських громадян Петро Порошенко намагається привернути увагу світових лідерів до цинічних фактів порушення прав людини в окупованій автономній республіці Крим та на сході України зі сторони Російської Федерації по відношенню до кримських татар та українців Донбасу, саме Україна, в силу небезпечних міждержавних політичних ігор стає фігурантом порушення прав та свобод людини ще однієї конкретної людини.

Світові правозахисні організації Amnesty Interntional і Human Right Without Frontiers (Бельгія) відзначають сильний резонанс ситуації, яка склалася навколо В’ячеслава Кобалева – українського громадянина та підприємця, якому інкримінують причетність до гучної кримінальної справи по викраданню понад одного мільярду доларів з рахунків Національного Банку Молдови. Наразі йому загрожує серйозна небезпека - до нього не допускають адвокатів, в той час, як українські суди відверто зволікають з розглядом справи, відповідно є цілком реальні ризики застосування до нього різного типу тортур, як фізичних, так і психологічних.

 Вже відомо, що й сам В'ячеслав Кобалев заявив про тортури, що застосовуються до нього, також вказав на нелюдське ставлення та порушення його прав, про це він писав заяви у молдовську прокуратуру. Проте нічого не змінилося: на нього як і раніше чиниться тиск з метою зламати його і змусити підписати те, чого гаряче очікують його обвинувачі.

І все-таки, чому Кобалев? Сам В'ячеслав є найважливішим свідком у справі про розкрадання 1 млрд. доларів державних коштів Молдови, він-же своїми свідченнями може перекреслити дії окремих представників влади та бізнесу, що причетні то системної політичної корупції в цій країні. Фактично влада Молдови зараз сприяє тому, щоб Кобалеву не вдалося вийти на свободу і оприлюднити відомості про справу в міжнародні ЗМІ.

За словами адвокатів Кобалева, «екстрадиція молдовського бізнесмена В'ячеслава Кобалева з Києва до Кишинева відбувалася з грубими порушеннями, без судового контролю, який застосовується в таких випадках в обов'язковому порядку. Зокрема людину позбавили права на оскарження, яке в екстрадиційній процедурі є хрестоматійним».

Сама процедура затримання та отримання запиту з Молдови була проведена українською стороною в найкоротші терміни - 4 дні. Такий вражаючий темп розгортання ситуації підтверджує версію про замовний характер справи екстрадиції громадянина України Вячеслава Кобалева.

Процедури у правовій площині українського політикуму, як ми зараз абсолютно чітко бачимо, навіть після Майдану, зберігають пряму залежність від кулуарних рішень. Певні політичні інтереси, що часто продиктовані неформальними економічними звязками серед українських урядовців, є чи не основними чинниками у прийнятті неправових рішень правоохоронними та судовими органами.

Цікаво, що в політичній практиці цивілізованих демократій, ба навіть в одному з чинних нормативно-правових актівКримінально-процесуальному кодексі України є зафіксованою правова норма, що неприпустимо за жодних обставин екстрадувати свого громадянина, наскільки гіперболізованими б не були факти порушення ним закону своєї чи іншої країни. В теорії політичної практики країна, що визнає себе національною державою, не може просто видавати за першим політико-вмотивованим бажанням свого громадянина іншій стороні-країні.

Безпрецедентна справа по незаконній екстрадиції В. Кобалєва проламує ще одну діру у міжнародній репутації України як держави, у якій після таких масштабних громадянських протестів 2013-2014рр. гарантія і повага до конституційних прав і свобод людини є новими, вмитими у крові цінностями.

Справа Кобалева – це та ситуація, коли інститут громадянства в Україні має свою ціну для політичного корупційного лобі у нашій та сусідніх країнах. Нам з вами варто зрозуміти, що права людини навіть у 21 столітті можуть перетворитися на абсолютну фікцію, а паспорт – на “фількіну грамоту”, якщо і громадянське суспільство, і державна влада знецінюють їх своєю неприхованою бездіяльністю. Але також варто пам’ятати наше з вами право не мовчати тоді, коли і ми можемо стикнутися із бюрократичним та системним свавіллям в інститутах влади. Змовчати, коли є що сказати – ось що так часто підриває віру у наші права*

*- інформативна довідка про специфіку затримання та екстрадиції пана В.Коболева до Молдови із України із порушенням його конституційних прав людини і громадянина.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: нарушение прав,Молдова Украина,права людини,громадянство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.