Донбас відкриває Закарпаття!

18 июня 2016, 19:40
журналіст
0
197
Донбас відкриває Закарпаття!

Головна художня подія літа відбудеться в Краматорську. Відкривається масштабна виставка кращих сучасних художників Закарпаття. Буде представлено 32 роботи 20 художників класичної закарпатської школи.

Головна художня подія літа відбудеться в Краматорську. Відкривається масштабна виставка кращих сучасних художників Закарпаття. Буде представлено 32 роботи 20 художників класичної закарпатської школи.

Кілька місяців тривала підготовка, відбір художників, картин, велися складні переговори. Колекція сформована і переправлена на Донбас! Очікуємо урочистого відкриття!

23 червня о 14-00 в Художньому музеї м. Краматорська відбудеться презентація художніх полотен художників Закарпаття в  рамках культурно-мистецької  акції  «Закарпатські акценти».

-Вже можна говорити, що культурологічну блокаду Донеччини, штучно організовану деякими одіозними діячами з минулого, знято! – заявив заступник Голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, – В область практично щодня приїздять митці з усіх регіонів, гримлять фестивалі, відкриваються виставки, проходять концерти, творчі зустрічі! Вітаємо художників Закарпаття! Сподіваюся, і краматорські художники зможуть виставитися в Ужгороді!

Варто зауважити, що команда часопису “Музеї України”, за підтримки громадських організацій і Донецької ОДА вже робила виставку Василя Легкого в Маріуполі. Доброволець 92 бригади ЗСУ Юрій Нерослік презентував найбільшу у світі колекцію українського патріотичного плакату і картини в Костянтинівці. Відома художниця Ася Колос виставлялася в Краматорську. По області показували Самчиківський і Яворівський розпис. Велику колекцію львівських художників представили у Бахмуті, а бахмутці виставили свої роботи в Жовкві.

Окрема тема – рейди прифронтовими музеями в Першій лінії оборони, де в обстріляних артилерією приміщеннях відкрили виставки патріотичного плакату, доїхавши туди пристріляними снайперами дорогами…

-Щиро раді зустрічати в музеї нашої області дивовижні твори Закарпатського регіону.-сказала начальник Управління культури та туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Завдяки Загальноукраїнському проекту «Український Донбас», започаткованого Міністерством культури України, відбувається  активний творчий обмін між східним і західним регіонами  України. Завдання управління культури  не тільки популяризувати культурне  надбання Донеччини,  але й показати донеччанам культурне розмаїття всієї країни. Україна різна – Україна єдина!

-Під час відкриття акції планується прес-конференція,  зустріч з митцями Закарпатської школи та керівниками  Донецької ОДА, чекаємо бійців АТО, слухачів школи мистецтв, людей з обмеженими потребами, культурних активістів, волонтерів… - підкреслила директор музею Олена Орлова.

“Мистецтво Закарпаття – історично сформована цілісність, основа якої базується на поєднанні модерних традицій європейського живопису та народного мистецтва. Сьогодні закарпатський живопис як у концептуальному, так і в стилістичному плані розвивається у доволі широких межах. Мистецьку палітру творять полотна, що ніби з’явилися на різних полюсах творчої свідомості: від реалізму до абстракції, від традиції до постмодерну. – описала подію  Оксана Гаврош, мистецтвознавець, куратор акції.– Розвиток живописних традицій Закарпаття – яскрава сторінка українського мистецтва, що ілюструє цілий пласт історичних процесів, і пов’язана з іменами фундаторів регіональної школи малярства – Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая. У 1927 році випускники Будапештського королівського інституту організували в Ужгороді «Публічну школу рисунку», що вплинуло на пожвавлення мистецького середовища. Об’єднання художників стало важливим етапом у переході від творчості окремо взятих професійних художників до становлення цілої регіональної школи живопису. Сьогодні справу А. Ерделі та Й. Бокшая послідовно розвиває Закарпатська академія мистецтв – освітня спадкоємиця засновників «школи».

Живопис Закарпаття ХХІ століття – своєрідні емоційні згустки, експресивна енергія, що вільно сприймається глядачем. Оригінальне індивідуалістичне наслідування реальності в творчості художників не вичерпується лише пошуком форми, а подеколи й взагалі виключає візуальний спосіб наслідування. Химерне сюжетне плетиво у колористичних композиціях перетворюється на карпатську сагу, де головним лейтмотивом є невичерпна любов до рідного краю.

«Закарпатські акценти» – експозиція, яка презентує творчість як знаних у краї митців, так і творчої молоді, що лише розпочинає свій шлях у мистецтві. Жанрове різномаїття, багата колористична палітра, широкий спектр емоційної і змістової структури демонструє розкутість живопису Закарпаття у всій багатоманітності її індивідуалістичних проявів”.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.