Розкол в українському православ'ї. Дерево без коріння загине

29 июля 2015, 11:42
0
1397
Розкол в українському православ ї. Дерево без коріння загине

27 липня вся Україна святкувала знаменну дату - 1000 річчя хрещення Русі, князем Володимиром.


Значення цієї дати для нашого народу важко переоцінити, адже завдяки християнству розрізнені племена, що мешкали та території Київської Русі були об'єднані в єдину державу, яка впевнено заявила про себе як про цивілізовану європейську країну.
Зараз, на жаль, наша Батьківщина переживає важкі часи. В українському суспільстві стався розкол, який вилився в громадянську війну. Так само поділ відбувся в єдиному організмі української православної церкви: у 1992 році від УПЦ МП відокремилася УПЦ КП.Про це зокрема заявляє та заступник голови Відділу зовнішніх зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич: «На жаль, 1000-річчя кончини князя Володимира ми зустрічаємо не в кращому стані, адже українське православ'я розділене, а на сході нашої держави - війна. Князь Володимир був князем єдності, він об'єднав всі князівства і прийняв християнство, і тоді у нас була єдина Православна Церква. Тобто заповіт князя Володимира полягає в тому, щоб і ми сьогодні намагалися подолати всі наші розділення ».

Але вочевидь мало було голові УПЦ КП Філарету просто відокремитися він, заручившись підтримкою деяких представників української влади вирішив переписати історію, заявивши, що Українська Православна Церква Київського Патріархату ніколи не мала нічого спільного з УПЦ МП, а матеріалізувалася в Україні сама собою з нічого. Таке ось відбулося «чудесне народження» УПЦ КП: миттєво і в повному складі.

Що ж, не зважаючи на всю цю маячню, зазначена (вищеописана) офіційна позиція УПЦ КП призведе до серйозних наслідків.

Адже подібні заяви офіційних представників української влади та священнослужителів Української Православної Церкви Київського Патріархату про те що УПЦ КП утворилася абсолютно мимоволі, без якої-небудь участі УПЦ МП рівносильна відмові від власних коренів, відмові від більш ніж 1000 років історії церкви та відмові від такої грандіозної і значущої події як Хрещення Київської Русі .

Знаєте, що мені нагадує ця ситуація зі зреченням УПЦ КП і УАПЦ від спільних коренів з УПЦ МП?

Так само чинили й Совєти, коли намагалися правити під себе історію, та замінювали віру в живого Бога примітивним сурогатом. Кінцевий результат цих маніпуляцій нам відомий. Церква вистояла, а Совєти канули в Лету.

Отже, історія нас вчить, що відмова від власних витоків - справа вкрай небезпечна та протиприродна. Адже як людина без пам'яті, практично повністю втрачає свою особистість, так і дерево, втративши свої коріння - гине.

Крім того, рівноапостольний князь Володимир приніс християнство в Київ саме для об'єднання, і згуртування народу, через єдину віру. Та в такому ключі, в соборності, а не розколі, дотримуючись завіту Хрестителя Русі, і повинна жити Українська Православна Церква. Відмова жити по цьому завіту - це відмова від своєї пам'яті, свого коріння, а про те які бувають наслідки я вже писав вище.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: УПЦ МП,УПЦ КП,Україна,Ukraine,хрещення Русі,митрополит Онуфрий
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.