А можна не платити пенсійному фонду?

15 июня 2015, 16:49
Финансовый консультант.
0
61
А можна не платити пенсійному фонду?
Пенсійний капітал: http://pensioneriya.blogspot.com/

Можна все. Питання у наслідках. Вони можуть бути позитивні і негативні, а ми спробуємо збалансувати їх на свою користь.Можна все. Питання у наслідках. Вони можуть бути позитивні і негативні, а ми спробуємо збалансувати їх на свою користь.

Якщо пенсійні внески наших батьків, поставили їх на межу виживання, то і нам на гідну пенсію від держави годі сподіватись. Економічні негаразди вкупі з демографічною ситуацією, неминуче призведуть до погіршення майбутнього стану Пенсійного фонду України (ПФУ). Не додає оптимізму і несправедливий порядок призначення пенсій і розподілу спільно створених накопичень. Уряд відрапортував, що з 01.06.15. призначення нових пільгових пенсій дещо обмежено. Це файно, а що робити зі старими?
Читайте також: «На заміну спецпенсій прийде НПФ»http://pensioneriya.blogspot.com/2015/0 ... st_14.html 

Тож, питання про доцільність продовження обов’язкових пенсійних внесків, у мислячої людини, виникає цілком слушно. Час від часу, з’являються вони і в ЗМІ. Ось, наприклад, одне з них: http://korrespondent.net/url.hnd?url=http%3a%2f%2fpensioneriya.blogspot.com%2f2015%2f05%2f31.html 
Перше, що спадає на думку таким розумникам, - це перехід до тіньового сектору економіки. Можна скільки завгодно таврувати це, справді негативне для країни явище, але від того ні в роті не посолодшає, ні в гаманці не потовщає.
Особисто я не раджу відмовлятись від внесків до ПФУ повністю. Простий розрахунок показує, що знайти заміну, хай маленькій, державній пенсії, не так легко. Заради справедливості, спитаємо у нинішнього пенсіонера з пенсією 1 500 гривень на місяць, чи спромігся б він за все своє трудове життя, набути фінансових активів з відповідним грошовим потоком. Навіть у випадку банківського депозиту з 18% річних, треба було б мати на рахунку 100 000 гривень.
Читайте також: Чи варто сплачувати за комунальні послуги?http://korrespondent.net/url.hnd?url=http%3a%2f%2fpensioneriya.blogspot.com%2f2015%2f04%2fblog-post.html 

З іншого боку, накопичити подібну суму за 20-30-40 років трудового стажу, для розсудливої, дисциплінованої і вмотивованої людини, цілком можливо. Тому я голосую за розумне (без фанатизму) поєднання обох шляхів. 

На жаль, в реальному житті, я здебільшого, спостерігаю інших людей. 

Перші сподіваються виключно на державу, всіма силами тримаючись за офіційну роботу. При цьому, особистих пенсійних накопичень вони не створюють.

Другі, теж не створюють власних накопичень, але з іншої причини: остаточно махнувши рукою на державу, вони сподіваються якімсь дивним чином розбагатіти трохи згодом. 

Треті і раді б в рай, та всього бояться: і держави, і накопичень. Ймовірно, замість пенсії, вони зможуть разрахлвувати лише на соціальну допомогу.
Не маю ні крихти заперечень до перерахованих категорій, - не моє горе їхній вибір. Я волію підтримати той прошарок українців, до якого належу сам. «Людей, о коих не сужу, затем, что к ним принадлежу», - за словами Пушкіна.

Таким чином, моя позиція полягає в наступному.

Читати далі: http://pensioneriya.blogspot.com/2015/0 ... st_15.html
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: пенсія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.