...задом до майбутнього

3 апреля 2012, 20:40
Архітектор
0
2602
...задом до майбутнього

Раніше я думав, що ми повністю позбудемося комплексу надлюбові до класичної архітектури з приходом молодого покоління замовників. Виявилося, нічого подібного...

Як довго ми, молоді архітектори, чекали на нове покоління замовників, на молодь, що буде подорожувати Європою та Штатами та буде вражатися Де Фансом Парижа, будинками Френка Ллойда Райта, новою Подсдамерплац у Берліні та іншими шедеврами архітектури нашого часу. 
Більшість з цих молодих замовників дійсно їздить Європою  та захоплюється тим, що там бачить: інфраструктурою, будинками, заводами та іншим. Але, що відбувається коли повертаються назад. О, Боже, вони категорично не дають зробити нічого нового тут, в себе. Ретроградність Львова та Києва настільки зашкалила, що отруїла серця вже й молоді. На питання у фейсбуці, яка має бути архітектура в історичному середовищі, більшість відповіла, що така, яка має бути подібна на стару архітектуру. Коли я побачив у списку цих однодумців Катерину Ющенко, я жахнувся, виявляється, що ментальність не виправляє навіть довге перебування в Штатах. 
Раніше я думав, що ми повністю позбудемося комплексу надлюбові до класичної архітектури з приходом молодого покоління замовників. Виявилося, нічого подібного...
Як приємно розглядати книжки з історії архітектури і дивитися, як росла і розвивалася архітектурна свідомість народів світу. Як змінювалися форми храмів, будинків та інженерних споруд. Тільки в пострадянському просторі це не викликає захвату. Всім потрібна класика, уявлення про яку більшість має дуже умовну. Як приємно дивитися на Барселону, Лондон, Берлін, як на калейдоскоп форм та епох. 

Шановні потенційні клієнти архітекторів, звертаюся до Вас і розкажу по секрету, бо ваш архітектор, боячись втратити замовлення може не наважитися це сказати.  

Робити класику, або загравати з нею в 21-му століття не тільки не цікаво, це просто невігластво і той хто це ініціює теж невіглас, який стоїть на шляху прогресу та еволюції. Перед тим як звернутися до архітектора, почитайте хоч якусь грамотну архітектурну критику і подивіться, що самі архітектори оцінюють як достойне, поцікавтеся чому вони так вважають. 
Вирвіть свою свідомість з вісімнадцятого століття і дайте волю творчому началу творити середовище навколо вас достойно нового часу та нового століття. І зрозумійте, що вічна не класика, а тільки якісна та зразкова архітектура. Дивлячись в минуле ми завжди розвертаємося спиною до майбутнього. Суспільство, яке не сприймає прогресу архітектури не здатне не тільки на якісні економічні чи соціальні реформи, воно не здатне ні нащо. Це думка не одного архітектора, це думка цілого пласту молодих архітекторів, що швидше виїдуть в Піднебесну творити чудеса нового часу, ніж будуть іти на поводу у несмаку та нівігластва замовників в себе вдома.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.