Тотальна ревізія

8 апреля 2011, 08:10
Архітектор
0
4217

...простими доступними тезами про соціонічний портрет нинішньої влади та про відносини у владі.


Про соціонічні портрети кандидатів у президенти вже можна було читати у блогах. Про соціонічний характер "Помаранчевої революції" писали науковці Київського інституту соціоніки. Я б хотів описати простими доступними тезами соціонічний портрет нинішньої влади. Багато стає зрозумілим.

Соціоніка – сучасна наука про інформаційний метаболізм, а якщо простіше, то наука про відносини між людьми та соціумами. Соціоніка визначає основні ознаки людської психіки: логіка-етика, сенсорика-інтуїція. Ці слова не слід сприймати буквально у мовному контексті, бо в соціоніці Макроаспект психіки "Логіка" означає поняття "ОБ’ЄКТИ" , що в свою чергу ділиться на аспект "Система" (Співвідношення об’єктів) та "Робота" (властивості об’єктів). Часто їх називають "структурна логіка" та "ділова логіка". Макроаспект "Сенсорика" в соціоніці означає  "ПРОСТІР", що в свою чергу ділиться на аспекти "Воля" (властивості простору) та "Комфорт" (просторові співвідношення). В літературі соціонічній ці аспекти частіше називають "Вольова сенсорика" та "Сенсорика відчуттів". Ознака "Етика" - це енергія, яка ділиться на "Емоції" (енергетичний стан) та "Відносини" (співвідношення станів), або "Етику емоцій" та "Етику відносин". Останнім макроаспектом є "Час", який має два аспекти "Можливості" (властивості змін) та "Події" (співвідношення змін). Аспект "Можливості" часто називають інтуіцією можливостей, а "Події" часто називають інтуїцією часу.

Психіка кожної людини має всі вісім аспектів. Це нагадує хімічні елементи, їхній порядок у психіці людини формує її соціотип. Прошу звернути увагу, що соціотип людини протягом життя не змінюється, оскільки це конституція психіки. Коли в людини проблеми із психікою, це означає, що аспекти психіки викривлені чи недорозвинуті в силу певних життєвих обставин.  Соціоніка визначила, що всього на земній кулі проживає 16 соціотипів і типів відносин між ними теж 16. Звичайно, як і в кожній науці, на визначенні соціотипу все не закінчується. Професійну соціоніку за складністю можна порівняти із вищою математикою. Але визначивши тип людини, можна зробити багато висновків,  можна згрубша прогнозувати  розвиток відносин певного соціуму, можна зрозуміти, що очікувати від людини, а найголовніше – чого не слід очікувати ніколи!

***

Отже, почнемо  звичайно з президента. Соціотип Віктора Федоровича – Сенсорно-етичний екстраверт, або "Цезар". Аспект "Воля" та "Відносини" формують його портрет. Такі люди дуже добре відчувають розташування сил. Швидко розуміють хто слабкий, а хто сильний, на кого можна надавити, а кого краще не рухати. Швидко знаходять слабкі точки людей, з якими не знайомі близько.  Командувати любить тими, хто не рішучий та не достатньо впевнений у собі. Цезар дуже агресивно реагує в ситуаціях, коли його обмежують у виборі. Силового натиску на себе не приймає і легко вміє ухилятися. Сильна функція «Етика відносин» дає можливість Цезарю дуже добре розбиратися у відносинах між людьми. Вміє сказати людині те, що вона хоче почути. Однак свої обіцянки виконувати не поспішає, якщо в цьому немає особливої необхідності. В політиці балансує між інтересами протилежних таборів, ведучи постійні переговори та торгуючись. Якщо це в його інтересах, вміє миритися з колишніми ворогами. Знає, як вирівняти напругу у відносинах, але грає переважно на негативних відносинах, антипатіях, а не позитивних зв'язках. Не любить підпускати до себе людей надто близько. Часто любить продемонструвати свою унікальність, здібності, таланти людям навколо себе, але ще більше любить похвалу. Заради уваги може вступати в дискусії та конфлікти на очах у навколишніх.  Дуже не любить, коли не рахуються з його висновками чи поглядами на те чи інше питання. Люди, що сперечаються з ним, тут же потрапляють в список його потенційних ворогів. Не є новатором по натурі і дуже залежний від встановленого порядку у сфері, в якій працює. В силу ірраціональності типу Цезар не схильний до методичної і постійної роботи. Коли роботи стає надбагато  старається швидше втекти на відпочинок. Для Цезаря важлива ієрархія та субординація. Розмова ведеться або з позиції знизу, або з позиції зверху, як начальник. З підлеглими "не церемониться", а люди, які йому не симпатичні, довго біля нього не затримуються.

Сергій Тігіпко та Микола Азаров мають однакові соціотипи. Логіко-сенсорний інтроверт, або "Горький", або "інспектор".

Сильними сторонами Інспектора є аспекти "Система" та "Воля". Горький досконало вникає в справу, якою займається. Вперто та наполегливо збирає інформацію, щоб повністю оволодіти ситуацією. Колекціонер, книголюб, зазвичай цікавиться довідковою літературою. Культивує строгий порядок та систематизацію всього. Все, що не вписується в рамки системи, відкидається як нелогічне. У справі, якою займається, любить контролювати і "стояти над душею". Любить субординацію і не є жертвою дружніх стосунків у роботі. Тверезий реаліст. Сильний аспект "воля"  дає йому силу ставити перед собою надскладні завдання та добиватися їх. Перешкоди, що стоять у нього на шляху, переважно усуваються дуже швидко і непомітно, а людям, що перечать йому, не позаздриш. Стоїчно переносить  негаразди. Легко змушує себе робити те, що нецікаво, але потрібно. Тому часто Горький – чудовий спортсмен. На далекій дистанції Інспектор виглядає дуже ввічливо, але в довготривалих стосунках етичністю та вихованістю не вирізняється. На панібратство відповідає суровістю. Любить виховувати та читати мораль, але якщо реакції на його повчання його не влаштують, може вибухнути і застосувати силу. Не терпить критики своєї діяльності. Здатен на помсту.

Кожний соціум, як то шкільний клас, сім’я чи організація, а тим більше народ набуває свого інтегрального типу. Згідно досліджень українських вчених встановлено, що інтегральний тип українського народу – Етико-інтуїтивний інтроверт, (псевдоніми Достоєвський, або Гуманіст).

Сильні аспекти Достоєвського "Відносини" та "Можливості" формують в народі культ ідеальних відносин між людьми, культ миру та злагоди. "Гуманісти" готові жертвувати собою заради безконфліктного середовища навколо. Гуманізм, притаманний народу, проявляється в справах, а не в словах та гаслах. Не дивно, що ЕІІ культивує сім’ю та добробут у домі.

Відносини ревізії

Зі всіх шістнадцяти типів відносин тільки два типи можна назвати монологом. Навіть у конфліктних відносинах інформація надходить від людини до людини. Але у випадку відносин ревізії та соціального замовлення інформація рухається тільки в одному напрямку, тому такий тип відносин називається асиметричним.

Парадокс теперішньої ситуації полягає в тому, що тип Горький ревізує тип Цезар, той, як не дивно, ревізує тип Достоєвський. Тобто наші урядовці та реформатори - Тігіпко та Азаров -ревізують президента Януковича, чого він не може не відчувати. Про перші невзгоди між прем’єром та президентом вже написали всі газети. Практика ветування законопроектів, очевидно, стала подобатися президенту.  Ревізор в соціоніці, ніби постійно стежить за підконтрольним, постійно натискаючи своєю сильною функцією на його слабке місце. У Януковича це слабке місце – структурна логіка, або аспект "система". Два сильних логіка подавляють харизму та авторитет Цезара, що призведе до конфлікту та розриву відносин. Поки що у Януковича є більше шансів позбутися своїх ревізорів, тому я очікую на зміну уряду, або заміну голови уряду.

Ревізія Януковича українського народу полягає у постійному недооцінені президентом народу. Розвинутий аспект "воля" у Януковича б’є по слабкому місцю українців – безконфліктності та терплячості. "З цієї трибуни я хочу звернутися до кожного українця із закликом - досить жалітися і принижуватися. Україна сильна і гідна держава. Настав час проявити український характер. Довести і собі, і світові, що Україна - це країна-лідер", - сказав Янукович з трибуни Верховної Ради. У цих словах відчувається культивування сили та волі, якої на думку Януковича, в народі мало, чи взагалі немає. Етичним інтуїтам насправді немає потреби комусь щось доказувати на противагу від вольових типів.

Українці звичайно мають величезний запас терплячості, але в цьому випадку президента-ревізора, я думаю, довго терпіти не будуть. На другий термін розраховувати Януковичу не варто.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.