Судові розгляди щодо Моршинської - не за горами

03 березня 2023, 13:29
Власник сторінки
руководитель аналитического центра "Третий сектор", политолог
0
1511
Андрій Золотарьов, керівник аналітичного центру Третій сектор, політолог

Іноді складається відчуття, що чиновники добивають українську економіку, що залишилася на плаву, куди успішніше, ніж Калібри та Іскандери агресора.

Нещодавно Агентство з розшуку та менеджемнту активів (ARMA) ініціювало арешт підприємств IDS Ukraine Group найбільшого виробника мінеральної та бутильованої води. Торгові марки Моршинська, Миргородська не потребують представлення. Фактично арешт заводів та іншого майна компанії – це зупинка виробництва. Найбільш очевидні наслідки це 3000 співробітників компанії, що втратили роботу, в країні, де за минулий рік кожен третій залишився без роботи і джерела доходів. Зрозуміло, держава не отримає близько 700 млн. гривень податкових надходжень, саме стільки податків IDS заплатила до бюджетів усіх рівнів. І це у країні, що воює, коли і митниця, і податкова разом узяті не в змозі забезпечити і третини потреб бюджету. Наскільки правомірним є такий крок АРМА, коли понад 50% активів компанії належать акціонерам, до яких не було застосовано жодних санкцій, це вже питання до юристів.

Навряд чи з такою перспективою змиряться і самі акціонери компанії. Як випливає із заяви сім'ї Патаркацишвілі, яка володіє 34,83% акцій в IDS Ukraine Group, арешт акцій здійснено за “надуманою та помилковою кримінальною процедурою”. Ця процедура грубо порушує наші права як акціонерів, які не перебувають під санкціями”. Акціонери просять Офіс Генерального прокурора: “провести перевірку обґрунтованості накладення арештів та передачі активів в АРМА, а також дати правову оцінку спробі фактичного вилучення власності акціонерів, що не перебувають під санкціями, через передачу майна в управління”. Непідсанкційні акціонери IDS поки що хочуть уникнути необхідності застосовувати свій “значний досвід повернення активів через міжнародні суди”, розраховуючи, що Офіс Генерального прокурора зуміє розібратися в цьому наочному випадку і їм не доведеться додавати турбот чиновникам через вирішення питання в судових інстанціях поза Україною.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
СПЕЦТЕМА: Бізнес
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.