Безпринципне привласнення одного із найважливіших об'єктів інфраструктури Києва

17 червня 2020, 19:17
Власник сторінки
0
1253
Безпринципне привласнення одного із найважливіших об єктів інфраструктури Києва

Суддя Артем Привалов допомагає «ДТЕК» Рината Ахметова «віджати» комунальну насосну станцію № 4 у центрі Києва

Із ухвал судів, які є у відкритому доступі у Єдиному реєстрі судових рішень у мережі Інтернет, стало відомо про безпринципне привласнення компанією «ДТЕК» за допомогою судді Господарського суду міста Києва Артема Привалова одного із найважливіших для інфраструктури міста Києва комунальної Насосної станції № 4 у Печерському районі міста Києва по вулиці Курганівській, 4.

Так, в ухвалах Печерського районного суду м. Києва зазначено, що Київською місцевою прокуратурою № 6 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні від 05.03.2018 № 42018101060000064, внесеному до ЄРДР на підставі матеріалів Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, за фактом вчинення службовими особами АТ «К.Енерго» (колишня назва - ПАТ «Київенерго») заволодіння в інтересах ТОВ «ДТЕК Сервіс» насосною станцією № 4, шляхом неправомірного оформлення права власності на зазначений об’єкт та подальшої реалізації, тобто вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Насосна станція № 4 - це один із найважливіших та критично важливих для інфраструктури енергопостачальних об’єктів міста Києва, який знаходиться у самому центрі - у Печерському районі і забезпечує гарячою водою та теплопостачанням декілька центральних районів столиці, а також ряд вищих органів державної влади та управління (у т.ч. Офіс Президента, Верховну Раду, Кабінет Міністрів). Обладнання Насосної станції № 4 потребує цілодобового нагляду та постійного обслуговування. Порушення правил та умов її функціонування може призвести до виникнення непередбачуваних надзвичайних ситуацій техногенного характеру та відключення від тепло- та гарячого водопостачання значної частини жителів столиці.

З моменту побудови у 1966 році насосна станція № 4 перебувала у державній власності. За ініціативи Управління справами Верховної Ради України у 1993-1999 роках проведено її реконструкцію. У 2001 році її спочатку передано до власності територіальної громади м. Києва, а після цього, відповідно до Угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва від 27.09.2001 усе теплоенергетичне комунальне майно, у тому числі насосну станцію № 4, віддали в управління АЕК «Київенерго» без права його відчуження.

Управління майном АЕК «Київенерго» відповідно до Угоди від 27.09.2001 здійснювалось з 2001 по 2018 роки, до її припинення Київською міською радою згідно із рішенням від 24.04.2018 № 517/4581. За ці 17 років «Київенерго» було виведено із державної власності, а контроль над ним було встановлено компанією «ДТЕК» найбагатшого українця - Рината Ахметова.

Таким чином, у зв’язку із припиненням дії Угоди від 27.09.2001 усе теплоенергетичне майно (ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, теплові мережі, насосні станції, котельні) мали бути повернуті у комунальну власність та передані в управління Комунальному підприємству «Київтеплоенерго», на яке покладено функції із його обслуговування та експлуатації.

Проте, як виявилось, у процесі передачі один із ключових енергетичних об’єктів столиці насосна станція № 4 «загубилась». Більш того, ще у грудні 2017 року цей об’єкт став власністю ТОВ «ДТЕК Сервіс».

Так, у лютому 2017 року нотаріусом Київського міського нотаріального округу Шевченко О.В., із грубим порушенням вимог законодавства проведено державну реєстрацію права власності на вказаний об’єкт критичної інфраструктури за ПАТ «Київенерго».

Тут треба зазначити, що реєстрація права власності на насосні станції, які знаходяться на магістральних теплових мережах, заборонено законодавством України. Вказане закріплено у п. 4 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та абз. 8 ст. 1 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів». Крім того, реєстрація права власності комунального енергетичного об’єкта після реконструкції не могла бути здійснена на нового суб’єкта - приватну компанію ПАТ «Київенерго» без документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна до реконструкції, про що йде мова у пункті 45 Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Проте, вказані заборони чомусь не стали перешкодою для приватного нотаріуса для реєстрації права власності на насосну станцію, а службовими особами ПАТ «Київенерго» було доведено оборудку до кінця шляхом продажу насосної станції № 4 своїй же «спорідненій» структурі ТОВ «ДТЕК Сервіс» у грудні 2017 року.

Враховуючи викладені порушення законодавства, Київська місцева прокуратура № 6 19.03.2019 вирішила подати у Господарський суд м. Києва (справа № 910/3372/19) позов до АТ «Київенерго», ТОВ «ДТЕК Сервіс», приватних нотаріусів Шевченко О.В. та Семенової Г.В. щодо скасування їх реєстраційних дій, вчинених стосовно насосної станції № 4, а також визнання недійсним договору купівлі-продажу насосної станції № 4, укладеного між ПАТ «Київенерго» та ТОВ «ДТЕК Сервіс».

Проте, незважаючи на усі законні аргументи позивачів, суддя Господарського суду міста Києва Привалов Артем Ігоревич виніс рішення від 14.05.2020, яким повінстю відмовив у задоволенні позову Київської місцевої прокуратури № 6.

Вказане може свідчити лише про упереджене ставлення судді до позивача та  певну прихильність до відповідачів, а також про те, що по невідомій причині у судді було відсутнє бажання всебічно, повно та об’єктивного дослідити усі обставини справи. А беручи до уваги наявну в Інтернет інформацію, про вміння «ДТЕКу» «мотивувати» чиновників виникають сумніви щодо законності рішення, винесеного Приваловим А.І. у справі щодо насосної станції № 4.

Це підтверджується інформацією про суддю Привалова А.І. із відкритих статей в Інтернеті, з яких стає зрозуміло, що «дивні» рішення, особливо ті, що стосуються позбавлення права державної або комунальної власності на об’єкти  нерухомості в інтересах комерційних структур, ним виносяться регулярно.

Так Артем Привалов причетний до передачі під забудову частини Національного природного парку «Голосіївський», передачі комерційній структурі дитячого садка на вул. Пушкінській, 9, рейдерського захоплення підприємства ЗАТ «Каховка Пром-Агро» та багато інших.

Цікаво, що у 2018 році на неналежну поведінку судді Артема Привалова уже надходила скарга від Державної іпотечної установи, що стосується розгляду справи за позовом до ПАТ «Дельта Банк». На той час у відкритті дисциплінарного провадження стосовно судді було відмовлено.

Проте, після рішення щодо насосної станції № 4 та нехтування суддею Артемом Приваловим принципом законності, Вищій Раді правосуддя та правоохоронним органам, можливо, слід було б більш прискіпливо звернути увагу на «витівки» цього судді, який своєю «діяльністю» підриває довіру українського суспільства до усього суддівського корпусу служителів Феміди?

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.