Як виживають українські фермери та власники агрогосподарств

27 марта 2020, 17:06
Владелец страницы
Голова політичної партії "КРАЇНА"
0
488

Про досвід закарпатських фермерівЗ чим вони входять в карантин та з чим мають надію з нього вийти.

Закарпатські фермери, чия рання садовина в звичайні часи йшла на оптові та роздрібні ринки краю, в сусідні регіони, столицю та центральні області країни, наразі лише занепокоєні ситуацією зі збутом продукції. Торгівля тільки почалася, стартувала з редиски та молодої капусти. Але паніки поки у них немає. Хоча у держави паніка є.

Кажуть, що товар іде, хоча й погано. У порівнянні з минулими роками забирають редиски на порядок менше, ніж раніше, але добре, що хоч так забирають. Ціни менші за минулорічні, дуже бізнес упав, продають набагато дешевше.
 
Дуже розраховують, що за тиждень-другий чиновникам дасть Бог розуму і вони зрозуміють, що карантин-не-карантин, а людям їсти треба, і товар у них забиратимуть, і він не зогниє. Якраз доти буде капуста, то може щось стабілізується. Посилаються на досвід в Угорщині, де на підтримку малих фермерів виділили 700 млн євро. 

Закарпатці запевняють, що урожай в Україні має бути не поганий. В надія вся поки на постійних клієнтів. Також скоро Великдень, тоді найбільше купуватимуть, очевидно. Радіють закарпатці, що сьогодні перестала йти контрабанда з Македонії. 


Раніше на ринках була спочатку їхня капуста, набагато дорожче нашої. Зараз її або нема, або мало. Основні ринки збуту також лишилися — Львів, Київ, Вінниця, пропав хіба що напрямок у Чернівцях, там через спалах коронавірусу закрили ринок.
Загалом, люди розуміють, що зараз краще вижити, аніж заробити. Тому кожен просто робить свою роботу. 

Люди продають біля дворів — приїжджають давно напрацьовані клієнти, забирають товар і перепродують. Дехто з фермерів їздить у Львів на оптовий ринок. Одягаються відповідно, використовують засоби особистого захисту, хоча у продажі дуже мало масок.

Але дуже велика проблема із квіткарями — закрили стихійні базари, і у них немає ринку збуту. Втрати у людей, звісно, будуть, адже як регулювати ціни в цій ситуації також не зрозуміло. 

Та й люди зараз будуть думати про те, як би було що їсти і не купуватимуть зайвого. Звісно, надія у квіткарів є, але вона вмирає останньою. І очевидно, що через збитки будуть працювати в мінус і наступного року — адже вкладають зароблене у насіння, і так з року в рік. Насіння голландське, дороге, живці з Польщі також ніхто під реалізацію не дасть — тільки за передплатою. Тому, очевидно, буде дуже важко. 

У департаменті АПК Закарпатської ОДА кажуть, що зараз якраз працюють над ПРОГРАМОЮ «МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКІВ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ”

В області ринки працюють за графіком та поки немає постанови про закриття продовольчих ринків, та й підстав закривати їх також немає, тому що людям потрібно щось їсти і десь це все купувати.

Також нема і заборони перевозити продукцію, лише потрібно дотримуватись санітарних норм. Запевняють фермерів, і власників агрогосподарств у департаменті, що зупиняти їхню роботу ніхто не буде, бо вона — стратегічна. 

І не варто займатися провокаціями тим, хто зараз каже, що трактори не пускатимуть на поля. Як не пускатимуть? А хто сіятиме? А що ми потім будемо їсти? Тому, поки НЕ ПАНІКУЄМО!!

Джерело: УКРІНФОРМ
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.