Зе і Ко: як президент не помічає, що його використовують

10 сентября 2019, 11:48
Владелец страницы
Политолог
1
139

Під час інавгураційної промови, новообраний президент Зеленський говорив, що наша національна ідея – повернути в Україну земляків із усього світу, що поїхали шукати кращої долі закордон. Але деякі сучасні тренди нової правлячої команди прогнозують ще більше поглиблення демографічної кризи.

Судячи з нових ініціатив влади, в рідному місті президента – Кривому Розі, кільком десяткам тисяч жителів доведеться шукати кращої долі закордоном, коли їх позбавлять робочих місць.

Законопроект №1210, що передбачає кардинальну зміну підходу до визначення бази оподаткування рентних платежів для залізничних гірничо-видобувній підприємств, нещодавно був зареєстрований у парламенті. Саме на Батьківщині Зеленського - в Кривому Розі розташовуються металургійні заводи, де і працюють його земляки. Згідно з новим законопроектом, податкове навантаження на ці комбінати буде значно збільшено, що перетворить їх на збиткові.

Законопроект має назву: ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних непогоджень в податковому законодавстві».

За юридичним жаргоном нового законопроекту ховається звичайна бізнес логіка перерозподілу української економіки. Ігор Коломойський, який після кількох років закордоном повернувся в Україну, вирішив надолужити згаяне. Тепер його мета – переорієнтувати окремі галузі економіки на свої компанії, вибиваючи конкурентів. При цьому, головною жертвою нововведень будуть не інші, конкуруючі олігархи, а в першу чергу, звичайні працівники заводів у Кривому Розі, які мають ризик втратити робочі місця.

Щонайменше чотири металургійні комбінати, що працюють в Кривому Розі будуть основними постраждалими сторонами, адже внаслідок їх зупинки, без роботи опиняться 50-60 тисяч працівників. В умовах відсутності розвитку інших галузей в регіоні, в кращому випадку, їм доведеться їхати в сусідні країни на заробітки, збільшуючи там валовий внутрішній продукт та зміцнюючи національну валюту. Українській економіці, в таких умовах, лишиться тільки скочуватись у прірву.

Наприклад металургійний комбінат «ArcelorMittal Кривий Ріг» вже опинилась під тиском силовиків. Зокрема СБУ вже проводила на заводі обшуки та податковий аудит. В результаті, Державна фіскальна служба нарахувала компанії претензії на 9 млрд грн.. Тепер Українська економіка втрачає інвестиції, адже акціонери вже анонсували виведення власних дивідендів закордон, в сумі 10,8 млрд грн.. Ось так, замість сприянню притоку інвестицій, наслідком стає виведення грошей з країни та вкладання їх у розвиток інших держав, оскільки там просто немає такого державного втручання.

Схоже, нова команда або не розуміє, що вони стають заручниками махінацій, або ж свідомо створюють зручні умови для створення монополії окремою фінансово-промисловою групою. В такому випадку, важливо, що даний законопроект був відкликаний, а всі комітети, в тому числі антикорупційний та антимонопольний, дали свої оцінки такому законопроекту та передбачили наслідки. Законотворчість України має враховувати лише інтереси простих українців і не створювати штучних переваг окремим суб’єктам, навіть якщо вони добре знайомі з президентом.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Игорь Коломойский,Владимир Зеленский
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.