Потенціал України у сфері постачання військової техніки

6 марта 2018, 14:10
0
68

...

Після початку агресії на Донбасі українська влада змушена призупинити виконання великих експортних контрактів з продажу військової техніки. Оскільки зброя та військова техніка була вкрай необхідна українському війську для боротьби з ворогом.

Однак вже у 2015 році Президент України П.Порошенко заявив, що Україна здатна увійти в п’ятірку світових лідерів-експортерів зброї та військової техніки у світі.

На даний час можна стверджувати, що Україна вже значно збільшила обсяги військового експорту та почала повертати свої позиції на світовому ринку.

ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» співпрацює із сотнями компаній з більш ніж тридцяти країн світу. Уся зовнішньоекономічна діяльність підприємства ґрунтується на принципах самоокупності та самофінансування. Компанія щороку виконує зовнішньоекономічних контрактів на суму 120-140 млн дол. США, сплачуючи усі податки до державного бюджету України.

Одним із ключових партнерів України  на ринку озброєння та військової техніки. є Індія. Тільки упродовж 2017 року було підписано контрактів на загальну суму плонад 35 млн дол. США.

З метою подальшого розвитку військово-технічного співробітництва у 2017 році ДП "СпецТехноЕкспорт" і ДП "Антонов" домовились про масштабне партнерство з індійською компанією "Рілайенс Діфенс Лімітед". Сторони підписали три угоди про партнерство у сфері літакобудування та авіаремонту, модернізації бронетехніки, обслуговування морської техніки, виробництва та постачання безпілотників.

Тісна співпраця також розвивається з підрозділами компанії «HAL». Так, за останні 5 місяців укладено контрактів на загальну суму понад 6 млн дол. США, а на адресу ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» регулярно надходять запрошення до участі у нових тендерах стосовно ремонту та постачання виробів для військових літаків різних типів. Зокрема, у грудні 2017 року було отримано звернення HAL щодо укладення контракту на постачання балкових тримачів виробництва ДП «ЖМЗ «Візар»,а у лютому 2018 року –  запит Міністерства оборони Індії на зазначену продукцію загальною вартістю понад 3 млн дол. США.

Слід вказати, що у конкуренція на ринку озброєнь сьогодні велика. Основні гравці у цій сфері інколи намагаються перемогти не у чесній боротьбі, а завдяки інтригам та наклепу.

 Так, нашим традиційним конкурентом на індійському ринку є Росія. На сьогодні Росія втрачає свої позиції в Індії: під загрозою зриву індійсько-російський проект створення винищувача п'ятого покоління. За вісім років не підписано навіть фінальногоконтракту на конструкцію літака. Індусів не задовольняють слабкі двигуни, вони мають претензії до радару винищувача і його систем скритності. Крім того, якість російської військової техніки у рази поступається американській. Росія програє американцям ключові тендери в Індії. Так, індуси надали перевагу американським штурмовим вертольотам AH-64E «Apache», замість російських Мі-28. Росіяни програли конкурс на поставку важких транспортних вертольотів: Мі-26 програв вщент американському CH-47F «Chinook». Американські протичовнові літаки P-8 потіснили російські Ту-142, транспортний літак Іл-476 програв американському C-17 «Globemaster».

У боротьбі за вигідні контракти РФ намагається вплинути на  стратегічні взаємини між Україною та Індією шляхом нагнітання інформаційної істерії довкола ВТС України та Індії. В інформаційному просторі Росія представляє нашу державу як ненадійного партнера, ЗМІ неодноразово публікували неперевірену та непідтверджену фактами інформацію про начебто неспроможність України  виконати підписані контракти. Активні інформаційні кампанії розгортаються, як правило, на початку переговорів з підписання нових контрактів на постачання зброї та військової техніки з України.

Вказану поведінку нашої агресивної сусідки можна розцінити як вияв несумлінної та нечесної конкуренції. ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» і надалі відслідковуватиме агресивні дії російської сторони, інформуючи правоохоронні органи. Водночас компанія докладатиме максимальних зусиль для виконання усіх зобов’язань перед замовниками української оборонної продукції.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Укрспецекспорт,експорт,Міжнародне військове співробітництво
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.