«Прихована загроза» або як не потрапити до санкційних списків

6 марта 2018, 13:58
0
71
«Прихована загроза» або як не потрапити до санкційних списків

Російський вплив

У 2018 році провідні аналітики авторитетного рейтингового агентства склали список найбільш надійних банків України на основі офіційної статистики українських банків, наданою НБУ. Згідно оприлюднених даних, в Україні продовжують функціонувати російські банки, троє з яких навіть входять до десятки найбільших в Україні з активами понад 112 млрд. грн. Зокрема це «Сбербанк Росії», який належить російському уряду, а також приватні «Альфа Банк» та «Укрсоцбанк».

Приналежність «Сбербанку Росії» до російського капіталу не викликає жодних сумнівів, тому розглянемо більш детально «Альфа Банк» та «Укрсоцбанк», які намагаються маскувати своїх «хазяїв», принаймні перед простим народом. На разі, єдиним акціонером цих банків являється міжнародна фінансово-промислова група ABH Ukraine Limited, яка зареєстрована на Кіпрі. Саме вона сконцентрувала в своїх руках 100% акцій зазначених банків та входить до складу ABH Holdings SA, власниками істотної участі в якій, згідно з розміщеною на офіційному сайті НБУ інформацією, є громадяни Російської Федерації Михайло Фрідман (32%), Олексій Кузьмічьов (16,3%), Пьотр Авен (12,4%) та Андрій Косогов (3,6%). Реструктуризація власників дозволила «Альфа Банку» та «Укрсоцбанку» не потрапити в санкційний список банків України з російським капіталом.

Провідні спеціалісти стверджують: «Фінансова залежність від Росії, м’яко кажучи, продовжується. Про що тут можна говорити, воювати з країною - і давати їй тут працювати, створювати їй фінансові можливості нашого послаблення. Банки для Росії - не бізнес. Це бізнес в іншому плані. Для РФ головне, наприклад, купівля наших активів, в першу чергу, промислових, енергетичних. Немає сумнівів у їхньому бажанні зайти у всі розподільчі системи, енергетичні компанії, захопити і диктувати нам різного типу умови. Їхні банки тут не для того, щоб скуповувати тут підприємства самі по собі, банки тут - інструмент розповсюдження свого політичного впливу. А крім того, це дасть можливість ймовірного ніби легального фінансування передвиборчих кампаній на Сході ставлеників Росії».

«Великий європейський інвестор пішов з України, а прийшов російський. З усіма відповідними наслідками. А це –  політичний вплив, залежність, світогляд» - розмірковують фінансові аналітики.

То чи необхідно наголошувати на тому, що кожен із тих хто несе хоч копійку до російського банку, вже є співучасником у злочинному задумі країни-агресора по дестабілізації ситуації в Україні.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Украина-Россия,Нацбанк
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.