Середній клас України

25 января 2018, 11:50
Владелец страницы
0
7171
Середній клас України

Відродити ненароджене

Кожен наступний Уряд, кожен наступний Гарант обіцяє нам відродити та розвивати середній клас, цим же гаслом оперують практично всі передвиборчі штаби політиків. Однак існує проблема – такого соціального прошарку в класичному його розумінні в Україні практично не існує.

В Британії та США багатих людей поважають, розуміючи їх важливу роль в економіці всієї країни, в Україні ж, та загалом в «слов’янських країнах», гадають інакше – «чому він, а не я». Можливо звідси йдуть всі наші біди – звідусіль йдуть посили боротись з багатими, а не з бідними. Але ж ми маємо робити навпаки – боротись саме з бідністю, ставити за приклад багатих та успішних бізнесменів, звісно ж не олігархів. Але ж знову таки, нам показують з екранів, що кожен в кого пристойне авто і будинок понад сто квадратів – то вже «автоматом» олігарх. Плюс рейдерство, здирництво держструктур, відкати й так далі.

В нас звикли до середнього класу відносити тих, кому вистачає на їжу, хто може купувати одяг і веде певну підприємницьку діяльність (торгівля на ринку теж в цьому списку). Слід зазначити, що соціологічні опитування чітко вказують на те, що наші громадяни самі себе так ідентифікують – мовляв «живу з мінімальними втратами, вистачає на комунальні, буваю у відпустці раз на рік – все, я середній клас».

Слід згадати, що Україна, за  підсумками 2017 року, залишається в десятці найбідніших країн за версією американського ділового видання Bloomberg, а за даними ООН понад 60% населення України перебувають за межею бідності. І про які б чудові перспективи не розповідали на засіданнях Уряду, які б чудові графіки і презентації не показували виникає логічне питання – а про який середній клас в Україні за таких умов може йти мова?

Тож треба малювати середній клас не на папері, – слід створювати економічні передумови. Середньому й малому бізнесу потрібно хоча б не заважати працювати, адже навіть сьогодні підтримку держави отримує тільки великий бізнес. З гучних скандалів можемо згадати хоча б «дотації Косюка». Звісно ж за таких умов жодне мале господарство, ферма не витримає конкуренції. Звісно ж доведеться працювати на ентузіазмі, зазнавати збитків, а згодом просто закритись.

Сьогодні єдиний спосіб врятувати не тільки економіку країни, а й саму країну – всебічна підтримка середнього класу в його становленні. Мені здається, що для нас важливо не тільки збільшити зростання внутрішнього попиту на українські товари та послуги, а й дати можливість українцям  не лише працювати, а й заробляти, залучити їх до самозайнятості, інформувати, що це не погано, а навпаки. Натомість нам досі нав’язують радянську догму про пенсії, а з субсидіями скоро ситуація стане катастрофічною – ми консервуємо бідність, Уряд виплачуючи шалені кошти за тарифи в кишені відомих олігархів з наших податків, стимулює ріст офіційного безробіття. А якщо подивитись на середній вік життя, умови виходу на пенсію та її розмір, то навіть моєму поколінню стає страшно, не кажучи вже про наших дітей.

Підсумовуючи, нам потрібні наступні кроки (не декларативні, а дієві): умови та широка інформативна кампанія, щодо самозайнятості населення, деофшоризація, демонополізація, деолігархізація, всебічні стимули для малого та середнього бізнесу.

Звісно, що саме від керівництва держави залежить, якими будуть економіка і середній клас України, зокрема. Але і нам, як стало модно говорити «пересічним громадянам» не слід стояти осторонь. Без нашої активної участі в громадсько-політичному, економічному становленні держави запущений криголам реформ буде буксувати на місці.

Тож прокидайтеся! І все нам вдасться.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: бизнес,реформа,средний класс
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.