Викриття схеми розкрадання газу на понад 1,4 млрд грн

18 января 2018, 10:45
0
105
Викриття схеми розкрадання газу на понад 1,4 млрд грн

СБУ й НАБУ викрили

Як стало відомо на сьогодні, співробітники Служби безпеки України в рамках виконання завдань із захисту критичної інфраструктури спільно з НАБУ та Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), викрили протиправний механізм, унаслідок застосування якого завдано збитків державному ПАТ НАК "Нафтогаз України" в розмірі понад 1,4 млрд грн.

Прес-центр СБ України повідомляє: "Правоохоронці встановили, що протягом 2013-2015 років представники двох комерційних структур надавали "Нафтогазу України" та Нацкомісії недостовірні дані про обсяги споживання так званого комунального газу. Він призначений виключно для потреб населення, але фактично використовувався в комерційних цілях".

Співробітники ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ задокументували протиправні дії підприємців, які призвели до необхідності відшкодування збитків "Нафтогазу" з державного бюджету в особливо великих розмірах.

"Служба безпеки України ініціювала перед Нацкомісією позапланові перевірки щодо дотримання ліцензованої діяльності комерційних структур, які підтвердили факти нецільового використання "комунального газу", - повідомляє прес-центр.

При цьому в прес-службі НАБУ зазначили, що внаслідок описаних дій прибутковість виробництва електрики комерційними ТЕЦ, на які надходив "комунальний газ", перевищила 60% (проти 3-5%, закладених у тариф НКРЕКП).

"Отже, на думку детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, зіставні з розміром збитку, заподіяного НАК "Нафтогаз України", внаслідок цієї "схеми", - зазначили в бюро.

Джерело: Інтерфакс

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: СБУ,Нафтогаз,Укрнафта,Україна,НАБУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.