Земля

19 июня 2017, 18:31
0
12602
Земля

... чи безземелля?

Щодо ринку землі йдуть запеклі дискусії. Поки запитань більше ніж відповідей, а от всю правду народові, здається, так і не скажуть.

Вільний ринок, як на тому наполягають деякі політики, насправді притаманний тим  країнам, що досягли певного рівня індустріального розвитку. Іноземні інвестиції, що поки й не збираються масово йти в Україну,  не вирішують проблеми бідності населення. Але й за перше, й за друге чомусь активно агітують провладні спікери.

Ми орієнтуємося на успіх сусідів. Але чому ми маємо це робити? Невже успіх лише в тупому копіюванні? Ми вважаємо, що живемо у Європі і вимагаємо від політиків європейських стандартів життя. Але ті ж європейці висувають нам зовсім не європейські вимоги, як то негайно відкрити ринок землі, дозволити експорт лісу та інші.  Звісно слід прислухатися до партнерів, але йти своєю дорогою. Невигідні українцям пропозиції можна ігнорувати – народ дозволить.

Звісно комплексна  земельна реформа дасть поштовх і до зростання  промисловості, проте ж про саме реформу ніхто й не говорить. А «щось продати» ми завжди встигнем!

Одна з головних проблем українського сільського господарства  в тому, що урожай селяни намагаються продати до зими, оскільки не мають де зберігати товар. Звісно вони продаватимуть і землю за безцінь, бо обробляти її стане не вигідно – великі агрохолдинги дуже просто виграють цю війну. Щоправда, гектар городини, оброблений дрібним фермером, дає більше грошей, ніж гектар, засіяний агрохолдингом. Але ж проблеми зберігання… збуту… відсутність техніки… дорогі кредити!

Малі фермерські господарства мають стати основою розвитку і тема аграрної супердержави можливо стане реальністю. Проте без підтримки держави, без чітких правил гри вони будуть просто животіти.

А ще є цікава статистика – 74% громадян проти продажу земель СГП, а на акції протесту (в разі зняття мораторію) готові вийти 49%! Тобто питання дійсно важливе для суспільства, з яким знову ніхто не веде діалог… 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Земля,мораторій,Уряд України
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.