Андрей Довбенко: Як повернути в Україну експортний $1 млрд ІТ-послуг

12 ноября 2016, 19:32
0
22

Дерегуляція експортних послуг дозволить нашим комп'ютерним фахівцям, дизайнерам, копірайтерів, ріелторам, які поставляють послуги за кордон, легалізуватися і виставляти рахунки за надані послуги.

Спрощення діяльності експортерів послуг – важливий крок з поліпшення бізнес-клімату в Україні та розвитку підприємництва. Виходячи із цього, прийняття парламентом відповідного законопроекту усуває частину адмінбарьеров і полегшує експорт послуг, - говорить Андрей Довбенко

.Важливо, що прийнятий документ не просто спрощує процеси укладення експортних договорів, бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а й скасовує валютний контроль з відповідних експортних операцій.

Серед ключових новацій закону – можливість для експортерів укладати зовнішньоекономічні контракти, як письмово, так і в електронній формі, прийняттям публічної оферти, виставленням інвойсу або через е-mail. Важлива зміна, яку обов'язково оцінять іноземні інвестори, полягає у забороні банкам вимагати переклад документів українською, якщо вони складені англійською.

Рахунок визнається первинним документом, що спрощує бухгалтерський облік та фінансову звітність. Його можна підписувати як особисто, так і аналогом підпису, електронним або цифровим підписом.

Одна з ключових завдань даного закону – ввести в правове поле, а фактично легалізувати значну для України спільноту фрілансерів. Наразі воно в переважній більшості перебуває у фінансовій і податковій тіні.

Причина цієї тінізації – складні бюрократичні процедури і правова невизначеність. У результаті експорт високотехнологічних послуг з України скорочується і максимально віддаляється від правового поля. Наприклад, в минулому році його показники склали трохи більше 80% від попереднього.

В основному цей ринок послуг представляють високооплачувані фахівці з інноваційних напрямків - ІT-галузі, комп'ютерного дизайну, інформаційних технологій, фінансових послуг. Усвідомити масштаби цього ринку можна, оцінивши обсяги одного із його сегментів - ІТ-технологій, які становлять майже $1 млрд щороку.

Закон створює умови для повернення у законне фінансове поле цілих кластерів і галузей, які ніколи не були повністю легальними. Дерегуляція сфери експортних послуг дозволить нашим комп'ютерним фахівцям, дизайнерам, копірайтерів, ріелторам, які поставляють послуги за кордон, легалізуватися і виставляти рахунки за надані послуги через e-mail, отримуючи оплату на українські рахунки. В результаті виграють і фахівці, і інтереси суспільства, і держави.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.