Океанічний риболовецький флот приніс Україні в 2015 р. близько 19 млн гривень

8 февраля 2016, 19:43
0
33

В 2015 році океанічний риболовецький флот України отримав близько 19 млн гривень прибутку (715 тис доларів США).

В 2015 році океанічний риболовецький флот України отримав близько 19 млн гривень прибутку (715 тис доларів США), з яких 9,5 млн грн дивіденди, що будуть сплачені Україні державною риболовецькою компанією. Це є першим прибутком, що отримає держава від діяльності океанічного риболовецького флоту починаючи з 1997 р. Отримання чистого прибутку стало можливим у зв’язку з повним погашенням боргу, що був сформований державними компаніями  в 90-х та 2000-х рр. перед іноземними кредиторами.

«Отримання прибутку  від діяльності  рибопромислового флоту стало можливим завдяки відновленню  контролю та розблокуванню діяльності державної риболовецької компанії «Фішинг Компані» та  державного підприємства «Сервіс», що є власниками суден. Підприємства відновили   отримання  фрахтових платежів,  ставку  фрахту було піднято на майже 40% –  до рівня ринкових, по одній із компаній було здійснено повне погашенням боргу. Необхідно наголосити, що з моменту підписання договору в 2004 р. ставка фрахту переглядалася лише один раз і була збільшена  на незначну суму.  В процесі переговорів по ставкам, відбулися консультації з кількома провідними світовими брокерами, зокрема, датським Atlantic Shipping AS, North Sea Shipbrokers AS,  вони  допомогли підприємствам   сформувати  справедливу вартість»,  - повідомив Голова Держрибагенства Ярема Ковалів.

Нагадаємо, з березня 2014 р. зареєстровані в Криму українські державні компанії не отримували кошти за договорами фрахту, іноземні фрахтувальники не визнавали українських директорів та Україна фактично не контролювала свої риболовецькі  судна, що перебували  за договором фрахту на рибному промислі у Новій Зеландії. Заборгованість за фрахт судна «Капітан Русак» складала 400 тис доларів США та суден  «Іван Голубець», «Олексій Слободчиков» та «Професор Михайло Александров» - 1,2 млн доларів США.

Ситуацію ускладнювало те, що  судна перебували в порту приписки Севастополь та в Російському класифікаційному товаристві і без згоди фрахтувальників перевести флот в Україну не було можливості. Існував ризик спроби націоналізації «новою владою» Криму українського майна. Колишні директори ДП лишилися у Криму, відкрили нові рахунки на території Росії та отримуючи оплату за фрахт (фактично отримали до червня 2014 року близько 300 тис дол США). Варто зауважити, що кримські директори, ще на початку 2014 року погодили  рефлагацію українських суден під прапор Нової Зеландії.

Крім того, Фрахтувальник  Beautiful Scenery CIT нарахувала та виставила українським компаніям збитки на суму 5 млн дол США, що фактично означало звернення стягненням у будь-який момент на судно «Професор Михайло Александров».  

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «Необхідність вирішення проблем океанічного рибопромислового флоту була одних з першочергових задач, що стояли перед галуззю.  Невтручання або ескалація конфлікту загрожувала б втратою залишків впливу на флот, можливими арештами та найгіршим, стягненням суден за борги. Ми провели тривалі  переговори з фрахтувальником в результаті чого було повернути контроль над українським флотом, підвищено ставку фрахту, з’явилася можливість розірвати договір за ініціативи  судновласника, поліпшили умови за кредитам. В свою чергу у 2015 р.  на основі рішення міжвідомчої робочої групи, було дозволено провести  процедуру рефлагації. Через зміни у законодавстві Нової Зеландії, отримання квот для риболовлі в цьому районі можливо тільки суднами під новозеландським прапором».

Рефлагація не передбачає зміну  компанії-власника та держави власника, власником флоту  залишається держава Україна.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: океан,компания,судно,рыба,прибыль,флот
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.